18 GÜNLÜK TAM KAPAN(MA) BAŞLIYOR!

Covid-19 vaka sayısındaki ve buna bağlı vefat sayısındaki önüne geçilemez artış nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan 18 günlük tüm kapanma bugün saat 19.00 itibariyle başlıyor.
Bu haber 2021-04-29 12:16:16 eklenmiş ve 527 kez görüntülenmiştir.

 

17 Mayıs saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanmaya ilişkin olarak İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelge doğrultusunda toplanan Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de gerekli kararları alarak kamuoyu ile paylaştı.

Buraya kadar her şey tamam... Elbette ki, tam kapanma gerekli. Çünkü gerçekten de vaka sayıları düşmüyor. Her gün yüzlerce can aramızdan ayrılıyor, ekonomi giderek daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ama kapanmanın zamanlaması ve uygulamadaki şekli noktasında toplumun çok büyük bir kesiminin eleştirileri ve itirazları var.

Vatandaşlar özellikle de esnaf “Racondandır, mekânı kapatan hesabı öder” sözünü anımsatırken, hükümetin 18 gün gibi uzun bir süre tam kapanma kararı almasına karşın, bekleyen borçlara, ödenmesi gereken vergilere ve sigortalara, biriken kira, elektrik ve doğalgaz borçlarına ilişkin hiçbir ek destek yapmadığını belirtirken, “Kararı veren hükümet elini taşın altına sokmalı” demekten de geri kalmıyor.

Her ne kadar bu kadar çok muafiyet sahibinin sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmadığı ortamda tam kapanmadan tam olarak sonuç alınacağına dair inanç zayıf olsa da inşallah beklenen olur ve acılarını hep birlikte çekeceğimiz bu tam kapanma günleri vaka sayısının beklenen ölçüde azalmasına, bu sayede piyasaların hızlı bir şekilde normalleşmesine yardımcı olur. Çünkü artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

ETİKETLER : Bartın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Covid-19 tam kapanma
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›