Testi pozitif ya da temaslı memur sorgulanacak!

İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından Covid-19’a yakalanan ya da testi pozitif çıkmış biri ile temaslı olduğu belirlenen kamu personeli, amirleri tarafından sorgulanacak. Yapılan inceleme veya soruşturmada gerekçeleri yeterli görülmeyen kamu personeli hakkında kurum amirleri tarafından disiplin işlemi yapılacak.
Bu haber 2021-04-27 10:39:00 eklenmiş ve 603 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Tüm kamu kuruluşlarına gönderildi

 

Bartın Valiliği İl Salgın Denetim Merkezi, “Filyasyon Çalışmaları” konulu yazı ile ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarını Covid-19 salgının bulaşmasını önlemek amacıyla yeni bir karar aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki vaka ve temaslı sayısındaki artış nedeniyle alındığı öğrenilen yeni karar İl Salgın Denetim Merkezi Başkanı olan Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş imzası ile gereğinin yapılması istemiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi.

 

Kamuda önlemler yetersiz kalıyor

 

Cumhurbaşkanlığı genelgeleri ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerinin yanı sıra İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararlan doğrultusunda salgının bulaş riskini azaltmak adına çeşitli uygulamalar yapıldığının anımsatıldığı yazıda, şöyle denildi:

“Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında, salgının bulaşmasını önlenmesinde yetersiz kalındığı görülmektedir” denildi.

 

 

Amirleri tarafından sorgulanacaklar

 

Salgının bulaşmasını önlemek amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm amir, memur ve işçi kadrosunda görev yapan personelin herhangi bir şekilde temaslı ya da pozitif olması durumunda ilgi Genelge ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları uyarınca sorumlu sayıldığından, temaslı ya da pozitif etkilenen bu kişilerin temaslı ya da pozitif olma nedenleri Kurum amirleri tarafından mutlaka sorgulanacaktır.

 

 

Gerekçesi yeterli görülmeyen cezalandırılacak!

 

Yapılan inceleme veya soruşturmada gerekçeleri yeterli görülmeyen personel hakkında Kurum amirlerince disiplin işlemi yapılacaktır. Yapılan inceleme ve soruşturma sonuçlan mutlaka İl Salgın ve Denetim Merkezine bildirilecektir. Konunun hassasiyetle takibi konusunda gereğini rica ederim.”

ETİKETLER : Bartın Covid-19 Bartın Valiliği Abdullah Akdaş Bartın Valiliği İl Salgın Denetim Merkezi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›