CHP’den tek kişilik tören!

23 Nisan kutlamaları için Bartın Valiliği’ne dilekçe ile başvurarak 30 kişinin sokağa çıkma kısıtlamasında izinli olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki programa katılmasına izin verilmesini isteyen CHP Bartın İl teşkilatının talebi kabul edilmeyince CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, tek başına Atatürk anıtına çelenk bırakıp açıklama yaptı. CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, “Ata’mıza çelenk sunmak için izin alacak değiliz” diyerek partilileri tören için izin verilmemesini eleştirdi.
Bu haber 2021-04-27 10:34:25 eklenmiş ve 1325 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

CHP resmi törene de davet edilmedi!

 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde yapılan resmi törene davet edilmediklerini belirten Karakaş,  İl Hıfsızsıhha Meclisi kararları ve pandemi koşullarına uygun olarak, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na, TBMM’nin açılışının 101. yılı nedeniyle düzenlenecek törene katılacak 30 kişinin isimlerinin ve TC kimlik numaralarının bulunduğu dilekçeyi verdiklerini ancak, talebimiz uygun görülmeyip, sözkonusu törenin düzenlenmesi halinde katılanlar hakkında cezai işlem yapılacağının bildirildiğini söyledi. Karakaş, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 

“Lebaleb kongrelere izin var…”

 

“Pandemi koşulları bahane edilerek 5 dönümlük arazide 30 kişi ile çelenk sunmamıza izin verilmedi. Lebaleb kongrelere, tarikat şeyhi cenazelerine izin verenler Atatürk çocuklarının resmi törene katılımını engellediler. Aslında tam kapanma yok insanlar evine, bakkala gidiyor herkes sokakta bunu da görüyoruz. Atatürk anıtına çelenk sunmamıza izin verilmiyor. Bu hükümetin başından beri yürüttüğü politika yöneticilerin yapabilecek bir şeyi yok. Her şeyi göze alıp bize 5 kişi 10 kişi 30 kişi ile bu alanda sosyal mesafe kuralarına uygun olarak Atatürk’e bağlılığımızı sunmamızı sağlayabilirlerdi. Ama olmadı. Bu nedenle tüm Cumhuriyet Halk Partisi Bartın örgütleri adına tek başıma Atatürk Anıtı'na parti çelengimizi sundum.

Ceza keseceklermiş kesecekse kessinler. Ceza gerekçesi olarak derler ki sokağa çıkma yasağını ihlal ettin. Varsın bugün edelim… Zaten herkes ediyor bakıldığında. Mesleğim gereği muafiyetim var ve mesleğimin bir bölümünü icra ederken de anıta geldim.

 

 

“Esefle kınıyorum”

 

Tabi ki üzülüyoruz. Bugün Ulusal Egemenliğimizin atıldığı gün. Atatürk’ün dünyada çocuklara armağan edilen tek gündür bugün.  Okullar açık olmasına rağmen görüyoruz ki hem ulusalda hem yerelde Atatürk çocukları meydanda yoktu bugün. Milli bayramlara yapılan bu yanlış uygulamayı esefle kınıyorum. 

 

“Baskılar bizi yıldıramaz”

 

Ulusumuzun kurtuluşunun dünyaya ilan edildiği bu önemli günde, bizlere 23 Nisan coşkusunu yaşatmamak için tüm imkânlarını kullanarak, ezeli ve ebedi Ulu Önderimiz Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmamıza izin vermeyen siyasal iktidarı esefle kınıyorum. Baskılar bizi yıldıramaz. Takdir çok değerli Bartın halkınındır.”

 

 

Bankoğlu: “Ata’mıza çelenk bırakmak için izin alacak değiliz”

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu da Bartın Valiliği’nin, hükümetin milli bayramları kutlama konusundaki isteksizliğine bu yıl da salgını bahane ettiğini savundu. Bankoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfası aracılığıyla “Lebalep kongrelerde, mahşeri cenazelerde, saat 19’dan önce Covid yok ama milli bayramlarda var öyle mi? Ata’mıza çelenk bırakmak için izin alacak değiliz!” dedi.

ETİKETLER : Bartın CHP 23 Nisan Selim Karakaş Bartın Valiliği
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›