CHP, bu defa Bartın şivesiyle sordu!

CHP Bartın İl Başkanlığı, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” içerdiği gerekçesiyle indirtilen Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların akıbetinin sorgulandığı afişi bu kez esprili bir şekilde yeniden astı. CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, emekliden çalışana ve işsize herkesin bir yandan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin neden olduğu sağlık sorunlarıyla bir yandan da geçim sıkıntıyla uğraştığını belirtirken, “Biz de onlar adına bu soruyu soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz. Aaa gadunum, 128’i neyyaptıy, nereye goduy?” dedi.
Bu haber 2021-04-21 10:03:35 eklenmiş ve 778 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

128 milyar dolar tartışması farklı bir boyut kazandı. Hatırlanacağı üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talebi doğrultusunda CHP’li tüm belediyeler, il ve ilçe başkanlıklarınca üzerinde “128 Milyar Dolar Nerede? yazılı pankart ve afişler asılmış AK Partililerin büyük tepkisine neden olan bu afiş ve pankartlar polis marifetiyle indirilmişti. İYİ Parti’nin de ülke genelinde çeşitli platformlarda sorguladığı 128 milyar dolar ile ilgili olarak Bartın’da ilginç bir gelişme yaşandı. CHP Bartın İl Başkanlığı, “Cumhurbaşkanı’na hakaret “ gerekçesiyle indirilen pankartı Bartın şivesi ile esprili bir hale getirerek yeniden astı.

 

Herkesi güldüren afiş

 

Ancak bu kez asılan pankartta ne dolar ibaresine yer verildi ne de Cumhurbaşkanlığını çağrıştıracak bir görsele… Üzerinde “AAA GADUNUM 128’İ NEYYAPTIY NEREYE GODUY” yazılı pankart gören herkesi güldürürken, CHP İl Başkanı Selim Karakaş afişi astıktan sonra kısa bir değerlendirmede bulundu.

 

 

“Herkesin bilmeye hakkı var”

 

Partisinin ülke genelindeki tüm il ve ilçe örgütlerinin yaklaşık 3 haftadan beri 128 milyar doların nerede olduğunu çeşitli pankartlarla sorup öğrenmeye çalıştıklarını fakat geçerli bir yanıt alamadıklarını hatırlatırken, “83 milyon yurttaşın bu paranın nereye gittiğini bilmeye hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de espri katarak 128 milyar doları dile getirdik” dedi. Karakaş, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

 

 

“Yurttaşlarımız için cevabını arıyoruz”

 

“Ülkede 13 milyon 264 bin emekli, dul, yetim için, aylık geliri 1 milyon 192 bin olan 9 milyon 80 bine yakın çalışanımız için, 10 milyona yakın işsizimiz için, 2 milyona yakın çiftçimiz için, 1 milyon 950 bin esnafımız için, 1 milyona yakın apartman görevlimiz için aslında tüm yurttaşlarımız için bu sorunun cevabını arıyoruz.

 

“Kimsede böyle bir para yok”

 

128 milyar doları 83 milyona bölseniz kişi başı 12 bin 326 Türk Lirası düşer. Bu da hane başına ortalama 60 bin 680 lira gibi bir para düştüğü anlamına gelir. Zannediyorum ki hiçbir yurttaşımızda böyle bir para yok. Herkes zor günler yaşıyor. Emeklimiz, işsizimiz, kamu çalışanları, sağlık çalışanları, eğitim çalışanları hem hastalıkla hem de geçim sıkıntısı ile uğraşıyor. Biz de onlar adına bu soruyu soruyoruz ve sormaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın CHP Selim Karakaş 128 milyar dolar
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›