AK Parti suç duyurusunda bulunacak!

CHP’nin Merkez Bankası’nda olması gereken döviz rezervine ilişkin hükümete yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusunun yer aldığı afiş, CHP Genel Başkanı’nın talimatı doğrultusunda Türkiye genelindeki tüm CHP’li belediyeler gibi Amasra’da da reklam panosuna asıldı. AK Parti’nin afiş ile ilgili suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
Bu haber 2021-04-13 10:24:46 eklenmiş ve 1031 kez görüntülenmiştir.

 

Hatırlanacağı üzere Bursa'nın Mudanya ilçesinde CHP'nin reklam panolarına astırdığı “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin toplatılmasının ardından, sorumlular hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten soruşturma başlatılmış, bunun üzerine afişler ve açılan soruşturma bir anda ülke gündemine oturmuştu. Bu gelişmenin ardından çok sayıda vatandaş Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de 128 milyar doların akıbetini soran paylaşımlarda bulunmaya başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Türkiye genelindeki tüm CHP’li belediyelere sorumluluk alanlarındaki billboard ve panolara “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartların asılması talimatını vermişti.

Talimat doğrultusunda Bartın’ın CHP’li tek belediyesi olan Amasra’ya da sözkonusu pankart asıldı. Asıldı ama pankartın asıldığı tüm yerleşim birimlerinde olduğu gibi Amasra’da da pankartın hakaret içerdiği savıyla kaldırılması için AK Parti teşkilatı tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. 

ETİKETLER : Bartın Amasra CHP AK Parti 128 milyara ne oldu afiş suç duyurusu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›