Karakaş: “Parlamenter sisteme dönüş toplumu rahatlatır”

AK Parti iktidarının toplumu kutuplaştırdığını, algı operasyonları ile baskıcı sistemi sürdürmeye çalıştığını savunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş toplumu rahatlatacaktır” dedi.
Bu haber 2021-04-13 09:55:47 eklenmiş ve 1141 kez görüntülenmiştir.

 

İlimizdeki siyasi partileri ziyaret ederek Bartın ve ülke gündemine ilişkin olarak fikir alış verişinde bulunan CHP Bartın İl teşkilatının son durağı Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı oldu. Ziyarette CHP İl Başkanı Selim Karakaş’a Merkez İlçe Sekreteri Mehmet Yıldırmak, Örgütlerden ve STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Şahin ile Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu yöneticiler Mustafa Özdemir ve Duygu Demirok eşlik etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Karakaş, “Toplum kutuplaştırılmakta, gündem değiştirilerek algı operasyonları ile baskıcı sistem sürdürülmeye çalışılmaktadır” dedi. Laikliği tekrar kazanıp demokratik ortamın genişletilmesinin önemine değinen Karakaş, sözlerini yölme sürdürdü:

 


“Demokrasiden yana güçlerin katılımı ile…”

 

“İşçilerin, çiftçilerin, gençlerin, esnafın, emeklilerin kısacası bir avuç mutlu azınlık hariç toplumun tüm kesimlerinin çok ciddi sorunları vardır. Rant uğruna çevre yok edilmiş, ülke talan edilmiştir. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş toplumu rahatlatacaktır. Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerden yana tüm güçlerin duyarlılığı ve katılımı ile bu iktidardan kurtulunabileceğine yürekten inanıyorum. CHP olarak, ilimizi ileriye götürecek ortak amaçlar doğrultusunda Yeniden Refah Partisi ile temaslarımızı sürdürüyor olacağız. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç ve parti yöneticilerine bizleri iyi bir şekilde karşıladıkları için teşekkür ederim.”

 

Gebiç: “Varlık Fonu mu, Yokluk Fonu mu?”

 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziver Gebiç de, parti olarak ülke sorunlarına çözümler üretme gayreti içinde olduklarını belirtirken, Türkiye’nin içinden çıkışı için parti olarak düşüncelerini, “Devlet planlama teşkilatı daha güçlendirilmiş olarak yeniden kurulmalı, deprem uyarı merkezi kurulmalı, Hıfzıssıhha yeniden açılmalı, Su Bakanlığı acilen kurulmalıdır. Hükümetin tarım politikasını ve ithal buğday fiyatlarındaki yüksekliği anlamak mümkün değildir. Çiftçi ve köylü çaresiz durumda bırakılmıştır. Hazine’ye ait tarım arazilerinin küçük parçalar halinde dağıtılması ülke tarımının geleceğine vurulan son darbedir. Hükümetin bahsettiği Varlık Fonu mu yokluk fonu mu, tartışmak gerekir” şeklinde açıkladı.

 

 

Devletin, ülkemizin değerleri olan önemli kurumları özelleştirip satma yoluna gittiğini anımsatan Gebiç, partisi tarafından hazırlanan “Milli Kaynak” adlı kitabını hediye ettiği CHP İl Başkanı Karakaş ve beraberindekilere nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

ETİKETLER : Bartın Saadet Partisi Yeniden Doğuş Partisi Selim Karakaş Ziver Gebiç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›