Özkan’dan dayanışma çağrısı: “Askıya ekmek, pide veya ramazan kolisi bırakalım”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde, ilimizdeki ihtiyaç sahibi insanlara yardım elinin uzatılması için güzel bir çağrıda bulundu. Ramazan’da yardımda bulunmak isteyenlerin mahallerindeki esnaf aracılığıyla bu niyetlerini gerçekleştirebileceklerini belirten Özkan, “Mahalleyi en iyi tanıyan esnafımızdan alışveriş yaparken askıya ekmek, pide, ramazan erzak kolisi bırakalım” dedi.
Bu haber 2021-04-12 10:44:28 eklenmiş ve 1183 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Özkan, ekmeğimizi, soframızı, sevgimizi ve güzel duygularımızı paylaştığımız, paylaşarak bereketi artırdığımız Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyenlere güzel bir öneride bulundu.  Özkan, şunları söyledi:

“Mübarek Ramazan ayına sayılar günler kala pandemi nedeniyle her ilimizde meydanlarda kurulan iftar çadırları bu yıl da açılamayacak. Paylaşmak, ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek gibi güzel davranışlarla bereketlenen Ramazan ayında askıya ekmek, pidenin yanında ramazan için erzak yardım paketi de bırakalım. Esnafımız veren elin alan eli görmediği bu güzel paylaşım zincirinin en güzel köprüsü çünkü mahalleyi en iyi o tanır, kim ihtiyaç sahibi kim orta halli herkesi bilir. Büfeler, bakkallar, fırınlar askıdan ekmek, pide veya erzak kolisi almak isteyenler için de seve seve gönüllü. Veren el olmak isteyen vatandaşlarımız yağ, şeker, makarna ve benzeri temel gıdaların olduğu bir koli yaparak askıya da bırakabilir veya o kolinin ücretini esnafımıza verip, erzak kolisini gelen ihtiyaca göre tamamlanmasını da isteyebilir. Bu Ramazan da ekmeğimizi, soframızı paylaşalım. Askıya ekmek, pide, erzak kolisi bırakalım.”

ETİKETLER : Bartın Ramazan Ayı askıda pide Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Barış Özkan
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›