“Ramazan alışverişinin adresi yerli esnaf”

Yeni tip Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günlerden geçen Bartın esnafının tüm umudu, Ramazan ayı ve özellikle de Ramazan Bayramı’nın kısıtlardan arındırılmış bir şekilde geçirilebilmesi umuduna bağlanmış durumda. Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Bartın’da esnafın Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladığını belirtirken, “Bakliyattan şekerlemeye, pideden kuru meyveye her türlü alışveriş için pandemide kazancı düşen esnafımız Ramazan ayı için hazır ve umutlu” dedi.
Bu haber 2021-04-07 11:06:33 eklenmiş ve 1629 kez görüntülenmiştir.

 

Pandemi nedeniyle her ne kadar toplu iftar sofraları kurulamayacak, oruçlar evlerde açılacak olsa da Ramazan ayının bereketi ile birlikte geleceğine inanan esnafın, Covid-19 pandemisi kurallarına uygun bir şekilde mübarek ay için tüm hazırlıklarını yaptığını söyledi. Bu noktada vatandaşlardan hem Ramazan ayı hem de sonrasındaki Ramazan Bayramı için Bartın’ın yerli esnafını tercih etmesini isteyen Özkan, yaklaşık 1 yıldır ayakta durabilmek için büyük sıkıntılara göğüs germek zorunda kalan esnafın ulusal market zincirlerine kurban edilmemesi gerektiğini savundu.

 

 

Özkan, tüm iftarlar evlerde olacağından evde tüketimin her zamankinden fazla artacağına dikkat çekerken, “Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre yoğunluk veya hareketliliğin daha fazla olmasını bekliyoruz. Bunun için de alışverişin doğru adresi Bartın esnafı olmalı. Uzun zamandır ulusal zincir marketlerin yarattığı haksız rekabete karşı adeta varoluş mücadelesi veren esnafımızın Covid-19 nedeniyle ikiye katlanan mağduriyetini belki ortadan kaldıramayız ama en azından Ramazan’ın bereketi ile onlara can suyu verebiliriz” diye konuştu.

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Barış Özkan Ramazan ayı Ramazan Bayramı alışveriş
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›