Algül, polis emeklilerinin beklentilerini hatırlattı

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Bartın Şubesi Başkanı Mustafa Erkan Algül, Emniyet Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, polis emeklilerine eğitim farkı gözetilmeksizin 3600 ek gösterge ve çalışırken alınan aile yardımlarının emeklilikte kesilmemesi yönündeki taleplerini yineledi.
Bu haber 2021-04-07 10:55:18 eklenmiş ve 965 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Türk Emniyet Teşkilatı’nın 176. Yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla dernek binasında basın açıklaması yapan Algül, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, suçluların adalete teslim edilmesi gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizde huzur ve güven ortamının tesis edilmesi adına kesintisiz çalışan Emniyet Teşkilatı’nı kutladı. Algül, açıklamasında şunları söyledi:

“Yine aynı heyecanla, ilimizde yaşayan polis emeklilerinin birlik, beraberlik ve dayanışmasını sağlamak amacıyla çatısı altında bir araya gelmekten gurur duyduğumuz, Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Bartın Şubesi’nin 3. kuruluş yıl dönümü de kutlu olsun. 2019 yılı şubat ayında az sayıda arkadaşımızla başladığımız çalışmalarımızın bir meyvesi olan derneğimizle bu gün, çok daha tecrübeli, çok daha ayakları yere sağlam basan bir birlikteliğe sahibiz. İlk gün den bu yana, polis emeklisinin ekonomik ve sosyal haklarının başında gelen eğitim farkı gözetmeksizin 3600 ek göstergenin verilmesi, emekli olunca sonlanan aile yardımının emeklilikte de devam etmesi gibi taleplerimizi bir kez daha buradan dile getiriyoruz. Bunun yanında, çalışmakta olan meslektaşlarımızın da sözcüsü olamaya devam edeceğimizi bir kez daha deklare etmek isteriz. 

 

 

“Covid’te de ön saftayız”

 

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemi sürecinde en az sağlık çalışanları kadar sahada mücadelenin içerisinde yer alan polisin, her türlü olaya müdahale ettiği ve bunun neticesi olarak da Covid-19‘a bağlı olarak birçok ölümlerin yaşandığı kamuoyunca bilinmekte, tarafımızca da takip edilmektedir.

 

İntiharlar için araştırma komisyonu kurulmalı

 

Gerek çalıştığımız dönem tecrübelerimiz, gerekse çalışmakta olan arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler ışığında, polislik mesleğinin çalışma şartlarına ve ekonomik sıkıntılara bağlı olarak yaşadığı stresten dolayı alışırken ve emeklilikte en çok intihar eden ve cinnet geçiren meslek grupları arasında ilk sırada yer almaya devam ettiği, önlem alınmaması halinde de bunun böyle sürüp gideceğinden endişe edildiğinden bahisle, bir araştırma komisyonu kurularak intiharların detaylı bir şekilde araştırılmasının, eğer böyle bir çalışma var ise de bunun bir an önce kamuoyu ile paylaşılmasının elzem bir hal aldığı da değerlendirilmektedir.

 

 

“Polis Bayramı kutlu olsun”

 

Ayrıca, içinden geçmekte olduğumuz Covid-19 pandemi sürecinde mesai mevhumu gözetmeksizin mücadele veren, Bartın Emniyet Müdürlüğü çalışanlarımıza, Sayın Valimiz Sinan Güner ve Sayın İl Emniyet Müdürümüz Çetin Bozkuş’un nezdinde şükranlarımızı sunarız. Kuruluşundan günümüze kadar bu şerefli mesleği yaparken vatan için canını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerken, teşkilatımızın 10 Nisan Polis Bayramı’nı kutlarız.” 

ETİKETLER : Bartın Polis Haftası Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Mustafa Erkan Algül
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›