BUKAD kongresine ilgi yoğun oldu

Bartın Kumluca Ulus Abdipaşa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (BUKAD) 1. olağan kongresine ilgi oldukça yoğun oldu. Siyasilerin ve stk temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen kongrede Dernek Başkanı Ufuk Şahin yeniden başkan seçildi. Şahin, Bartın’ın kalkınması için çalışacaklarını, bunun yanı sıra kültürel ve yardım faaliyetleri de sürdüreceklerini söyledi.
Bu haber 2021-03-22 16:08:34 eklenmiş ve 2117 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Kongreye AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun,  Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Metin Çetin, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Tepe, Ulus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barış Gökalp, Ulus Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Akman, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, dernek yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Şahin güven tazeledi

 

Kongre için yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından Divan Başkanlığı oluşturuldu. Sonrasında ise saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Derneğin Faaliyet Raporu’nun okunması ve ibra edilmesi sonrasında tek listeyle gidilen seçimde Kurucu Başkan Ufuk Şahin, güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.

 

 

Tunç: “Şahin, BUKAD’ı en iyi yerlere taşıyacaktır”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kongrede bir konuşma yaptı. Tunç, “Derneğin, bölgemiz ilçemiz ve beldelerimiz için katkı sağlayıcı çalışmalar yapacağından hiçbir şüphemiz yok. Dernek Başkanı Ufuk Şahin çalıştığı kurumda başarılı bir yönetici… BUKAD derneğini de en iyi yerlere taşıyacağından eminiz. Başkan Şahin’e ve yönetime başarılar dilerim” dedi.

 

Akın: “BUKAD’ın her zaman yanındayız”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da konuşmasında kongrenin dernek yönetimi ve tüm üyeleri için hayırlı uğurlu olmasını diledi. Akın, “Bartın Belediyesi olarak kentteki tüm odalar ve diğer sivil toplum örgütlerine olduğu gibi Bartın Ulus Kumluca Abdipaşa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin belediyeyi ilgilendiren her konuda yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez de birer konuşma yaparak BUKAD yönetimine başarılar diledikten sonra kürsüye çıkan Dernek Başkanı Ufuk Şahin, kuruluşunun üzerinden çok kısa bir süre geçmesine karşın Ağustos ayında dernek binasını hizmete açtıklarını anımsattı. Hemşehrilerinden derneğe ilginin oldukça fazla olduğunu herkesin üye olmak için başvuruda bulunduğunu belirten Şahin, Dernek olarak güzel şeylere imza atmak istediklerini, Bartın’da yaşayan herkesin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olacaklarını söyledi. Şahin, dernek olarak kültürel faaliyetlerin yanı sıra ihtiyaç sahiplerine yardım faaliyetlerinde bulunmak için tüm gayretlerini sarf edeceklerini belirtirken, bölge kalkınması adına da çalışmalarını tüm hızlarıyla sürdürdüklerini söyledi. Şahin, kendisine güvenen ve destek veren herkese teşekkür ederek, Genel Kurul’un hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Seçim sonucunda BUKAD’ın yeni yönetim kadrosu şu isimlerden oluştu:

 

YÖNETİM KURULU (Asil): Ufuk Şahin (Başkan), Hüseyin Akın, Ahmet Zurnacı, Mustafa Çelik, Abdullah Dönmez, Emrah Altun, Deniz Ulus

YÖNETİM KURULU (Yedek): Zeki Şahin, Yalçın Şahin, Eda Genç, Rafet Çomak, Ede Genç, Mücahit Demir, Hüseyin Akman

 

DENETİM KOMİSYONU (Asil): Ramazan Yılmaz, Ali Usta, Cevat Özer

DENETİM KOMİSYONU (Yedek): Altan Çakır, Yılmaz Akdeniz, Kemal Dönmez

ETİKETLER : Bartın BUKAD Ufuk Şahin Yılmaz Tunç
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›