Beşiktaş'lı Tunç’tan Özil yorumu: “Türk futboluna katkısı büyük olacak”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Bartın EYBEY Medya’ya, dünyaca ünlü futbolcumuz Mesut Özil’in Arsenal’den Fenerbahçe’ye transferini değerlendirdi. Tunç, “ Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye gelişini Cumhurbaşkanımız ve bizler paylaştık. Özil Türk futboluna katkısı olacaktır” dedi.
Bu haber 2021-01-21 10:41:56 eklenmiş ve 9508 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Ak Parti Bartın İl Teşkilatının 7. Olağan İl Kongresi 19 Ocak Salı günü Ömertepesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongreye Milletvekili Tunç da katıldı. Tunç, kongrenin ardından EYBEY Medya ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde faaliyet gösteren Bartın Dijital TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferini de değerlendiren Milletvekili Tunç, şöyle konuştu:

“Sporla ilgili pek fazla paylaşım yapmıyorum ama  spor yatırımlarını paylaşıyorum.  Ben Beşiktaş taraftarıyım. Fenerbahçe de tabi bizim ülkemizin takımı. Dışarıda maç oynadığında ülke olarak tek yürek oluyoruz. Mesut Özil Alman vatandaşı ama Türk asıllı bir sporcumuz aynı zamanda anne babası Devrekli. Mesut Özil Zonguldak’ın Devrek ilçesinden. Bizim bölgemizden bizim sınırımızdan bir oyuncu. Almanya’da ikamet etse de dolayısıyla bu yörenin çocuğu. Ve koyduğu tavır çok önemli… Özellikle dünyadaki haksızlıklara karşı verdiği mesajlar var. İslamofobi’ye karşı verdiği mesajlar ve Cumhurbaşkanımız ile olan diyaloğu benim Mesut Özil’i takip etmemi sağladı. Ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye geldiğinde baya duygulandım ve gurur duydum. Mesut Özil birçok şeyi başaracaktır. Ve Türk futboluna önemli bir katkısı olacaktır. Bütün dünya Mesut Özil’in başarısını görecektir.”

 

 

“Bizim bölgemizin çocuğu”

 

Fenerbahçe dışında diğer takım taraftarlarının Mesut Özil’i eleştirmemeleri gerektiğini belirten Milletvekili Tunç, “Burada diğer takımı tutanlar başka şeyler düşünmemesi gerekir. Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı ve diğer takımı tutanlar Mesut Özil’in bir Türk vatandaşı olduğunu unutmasınlar. Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye gelişini Cumhurbaşkanımız ve bizler paylaştık. Fenerin rakibi diğer takımlar niye böyle oluyor demesinler. Neticede bizim kendi futbolcumuz sayılır. Bir de bizim Devrekli ve kendi bölgemizin sporcusu. Biz onun başarılı olması için her türlü çabayı göstereceğiz. İnşallah bel ki ileride Türk vatandaşlığına da geçer” diye konuştu.

 

 

 

 

ETİKETLER : Bartın Fenerbahçe Arsenal Mesut Özil AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›