İmzalar Ulus turizmi için atıldı

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel ile BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu, 2020 yılı Bartın ili Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Ulus Doğa ve Ekoturizm Rekreasyon Alanı” adlı projenin destek sözleşmesini imzaladı.
Bu haber 2020-11-15 23:02:08 eklenmiş ve 1180 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Proje kapsamında aquapark, doğa sporları macera alanı ve at binme alanı bulunduğunu anımsatan Ulus Belediye Başkanı Uzun, “Bu proje ile doğa sporlarına ve ekoturizme ilgi duyanlara katkı sağlanması planlanmıştır. İlçe halkımız ve Ulus Doğa Park Oteli’nde konaklayan misafirlerimiz için de aquapark düşünülmüştür. Projemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Ulus Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu proje ile; doğa sporlarına ve eko-turizme ilgi duyan turistleri buluşturacak olan 3 bin metrekarelik doğa sporları macera alanının yanı sıra at ile doğa yürüyüşlerini sağlayabilmek için bin 500 metrekarelik at çiftliği alanı ve Ulus Doğa Park Oteli’nde konaklayan ve alanı ziyaret eden misafirlere yönelik 3 bin metrekarelik aquaparktan oluşan bir rekreasyon alanı yapılması planlanıyor.

 

 

1.8 milyon bütçeli proje

 

Ulus’ta alternatif turizmin yanı sıra eko-turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla 1 milyon 787 bin 960 TL bütçeli proje için BAKKA 799 bin 218,12 TL hibe desteği vermeyi taahhüt etti. 

ETİKETLER : Bartın Ulus BAKKA turizm Hasan Hüseyin Uzun
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›