Bankoğlu’ndan hükümete: “Halkın taleplerini artık duyun”

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, ziyaret ettiği Hasankadı’dan AK parti hükümetine seslendi. Bankoğlu, “Yurttaşların haklı taleplerini artık duyun, beldenin ihtiyaçlarını artık görün” dedi.
Bu haber 2020-08-31 15:44:38 eklenmiş ve 616 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Bankoğlu, gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, Hasankadı beldesine ziyarette bulundu. Ziyarette, CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kaleli, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şahin, CHP Belde Başkanı Hayri Özgün ve Kozcağız'ın önceki dönem Belediye Başkanlarından Meliha Okutay da kendisine eşlik etti.

İlk olarak CHP Hasankadı Belde Örgütü’nü ziyaret eden Bankoğlu, ardından Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu ve Hasankadı Merkez Mahallesi Muhtarı'nın da katılımıyla belde esnafını gezerek onların sorunlarını dinledi. Son olarak Hasankadı Belediyesi'ni ziyaret ederek beldedeki son gelişmeler hakkında da bilgi alan CHP Bartın Milletvekili, şu açıklamalarda bulundu:

 

 

“Önceliğimiz Covid-19 tedbirlerine uymak”

 

“Şu anda hepimizin öncelikle dikkat etmesi gereken husus, Covid-19 salgınının tekrar artış göstermesine karşı önlem almak, tedbirlere uymaya devam etmek. Özellikle yaşça büyük nüfusun fazla olduğu ilimizde ve beldemizde, bu konu çok daha büyük önem arz ediyor. Maske takmak ve mesafemizi korumak, aslında çok kolay ve basit önlemler. Bunlara dikkat etmediğimizde karşımıza çıkan tablo, ne yazık ki çok üzücü. Sağlık personelinin, tüm ülke çapında, yaklaşık 5,5 aydır insanüstü bir tempoyla ve büyük fedakârlıklarla çalıştığını hiç unutmamalıyız. Bizim dikkatsizliğimiz, onların emeklerini boşa çıkartıyor. Bu yüzden tüm hemşehrilerimi azami dikkat ve hassasiyete davet ediyorum.

 

Ambulans ve itfaiye aracı lazım

 

Görüştüğümüz yurttaşların pek çoğu, ilçedeki yaşlı nüfus yoğunluğundan ve buna bağlı olarak beldedeki ambulans ihtiyacından bahsettiler. Ayrıca, itfaiye ile ilgili yangın söndürme aracı talebi de karşılanması gereken ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Her iki hususta da bizzat kendim gerekli girişimlerde bulunup söz konusu talepleri daha önce de gündeme getirmiştim. Bunlar, hayati ihtiyaçlar ve esasında devletin büyük yapısı ile toplam bütçesi dikkate alındığında, karşılanması çok büyük masraflar gerektirmeyen kalemler.

 

“DSİ, sel önlemlerine ağırlık vermeli”

 

Hasankadı beldemizde, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda yaka seli meydana gelmişti. Bu gibi durumların kalıcı hasara sebep olmaması için gereken önlemlerin hızla alınması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Geri döndürülemez sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsak örneğin, dere yatağı ıslahı projesinin DSİ tarafından bir an evvel tamamlanması gerekiyor. Yetkililerin, iktidar sahiplerinin bahsettiğim bu konulara artık öncelik vermesi şarttır. Bu önemli talepleri, bir kez daha hatırlatıyorum."

 

 

“Hükümet vatandaşı için çalışmalı”

 

Yurttaşların topyekûn refahını sağlamak, hükümetin görevidir. Yurttaşın görevlendirdiği, yetki verdiği siyasiler bu gerçeği unutmamalıdır. Ülkemizdeki öncelikler, yurttaş değil de yandaş üzerinden devam ettiği için maalesef bahsettiğim üzücü tablolar, her yerde karşımıza çıkıyor. İş arayan hemşehrimle, açlık sınırının çok altında bir gelirle yaşamaya çalışan asgari ücretliler ve emekliler, aynı talepte bulunuyor. ‘Bizi görecek, artık bizim için çalışacak bir hükümet istiyoruz’ diyorlar.

Hukuk uygulanmadan ekonomi düzelemez. Ekonomiyi sürdürülebilir kılmanın temel yolu da Katarlılara, Araplara toprak satmaktan değil, üretim ekonomisini tesis etmekten geçer. Yurttaşlara iş olanağı yaratan Cumhuriyet değeri fabrikaları satmak değil, mevcudu koruyarak yenileyip üstüne yenilerini yapmaktır esas olan. Bu düzenin böyle gitmediği ve bundan sonra gidemeyeceği artık gün gibi açıktır.”

ETİKETLER : Bartın CHP Hasankadı Aysu Bankoğlu DSİ sel önlemleri Covid-19
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›