Bankoğlu: “Göç hala Bartın’ın en önemli sorunu”

Beraberindeki parti yöneticileri ile birlikte Kozcağız’da ziyaretlerde bulunan CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, ekonomik krizin çok önemli olmasına karşın Bartın’ın en önemli sorununun her fırsatta TBMM dahil dile getirdiği ancak bir türlü çözüm üretilmeyen göç sorunu olduğunu söyledi. Bankoğlu, AK Parti hükümetinin pek çok sorun gibi Kozcağız’ın ilçe olma yönündeki beklentisi karşısında da duyarsız kaldığını sözlerine ekledi.
Bu haber 2020-08-31 09:11:49 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.

 

Geçen haftayı ilimizde ziyaretler gerçekleştirerek geçiren Milletvekili Bankoğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kaleli, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şahin, Belde Başkanı Gülay Akdemir, Kozcağız'ın önceki Belediye Başkanlarından Meliha Okutay ve Parti yöneticileriyle birlikte gittiği Kozcağız’da esnafın sorunlarını dinledi, partisinin belge örgütünü Bartın ve Kozcağız Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (BARKOZDER) ziyaret etti.

Kozcağız’daki ilk durağı, parti binası olan Bankoğlu, belde yetkililerinden Kozcağız’a ilişkin bilgiler aldı. CHP’nin gerçekleştirdiği Kurultay sonrası yeni dönem hedeflerine dair son durumu da Kozcağız belde örgütüne aktaran Bankoğlu, daha sonra Kozcağız’ı karış karış gezerek esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi, talep ve şikâyetlerini dinledi. Milletvekili Bankoğlu, izlenimlerini şu sözlerle aktardı:

 

“Esnaf büyük durgunlukla karşı karşıya”

 

“TBMM’nin çalışmalarına ara vermesinin ardından geldiğim Bartın'da, gerek kent merkezinde gerekse ilçe ve beldelerde yaptığım ziyaretlerde, esnafın büyük bir durgunlukla karşı karşıya olduğunu üzülerek görüyorum. Bizler muhalefet olarak hükümete ne çözüm önerirsek önerelim, hükümet bildiğini okumaya ve her istediğini kendi menfaatine uygun şekle getirmeye ısrarla, inatla devam ediyor.

 

“Hükümet çağrılara duyarsız”

 

Ekonomik kriz en büyük sorun ama TBMM’de dile getirmiş olmama, ısrarla her platformda da söylememize rağmen göç konusu, Bartın için hâlâ en büyük sorunlardan biri. Bu olumsuz durumdan çok etkilenen Kozcağız beldemizin ilçe olması için yaptığımız çağrılara hükümet, her zaman olduğu gibi duyarsız. ‘Kozcağız, kaymakam istiyor’ demiştik. Vatandaşımız bu talebini, ziyaretlerimizde bir kez daha dile getirdi ve konuyu TBMM'de gündeme taşıdığımız için teşekkür etti. Aslında normal şartlarda, kim yerini yurdunu, toprağını bırakıp bilmediği bir kente göç eder. Elbette, kendi memleketinde iş bulma umudunu yitirmiş olanlar, özellikle de gençler... Daha üzücüsü, göç edenlerin gittikleri kentlerde de onları bekleyen bir iş alanı yok.

 

 

“Haksızlık ve hukuksuzlukla mücadelemiz sürecek”

 

Covid-19 salgını ile gittikçe derinleşen ekonomik kriz, her yerde etkisini gösteriyor. Hükümetten çözüm bekleniyor. Bugün, Türkiye’nin en büyük sıkıntısı israf ekonomisi ile yönetiliyor olmasıdır. Bir ülke düşünün ki, öğlen vakti halâ siftah yapmamış esnafla doluyken, üç gençten birisi işsizken, emekliler aç kalmamak için adeta çırpınırken hükümetin öncelikleri, halâ yazlık veya kışlık saray yaptırmak, yandaşa ihale düzenlemekten yana... Yaptıklarının faturasını salgına ve dış güçlere atarak kurtulamayacaklarını biliyorlar. Biz CHP olarak yurttaşımızın sesi olmaya, haksızlık ve hukuksuzluklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Kozcağız CHP Aysu Bankoğlu BARKOZDER Nazif Çomak
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›