CHP’den 30 Ağustos daveti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanlığı, 30 Ağustos Pazar günü, Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla, saat 20.30’da tüm Bartınlıları Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmaya ardından da belediye hoparlörlerinden çalınmasını talep ettikleri İstiklal Marşı’na eşlik etmeye çağırdı.
Bu haber 2020-08-29 15:55:49 eklenmiş ve 495 kez görüntülenmiştir.

 

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, konuya ilişkin taleplerini yazılı bir dilekçeyşle Bartın belediye Başkanlığı’na iletti. Sözkonusu dilekçede 30 Ağustos’un emperyalizme karşı verilen ulusal bağımsızlık mücadelemizin taçlandığı, aynı zamanda da vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anma günü olduğunu anımsatan Karakaş, şunları kaydetti: 

“Tüm dünyada ve ülkemizde görülen Covid-19 salgını nedeni ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı arzuladığımız yekilde kutlamamız mümkün görünmemektedir. Bu nedenle 30 Ağustos Pazar akşamı saat 20.30’da Belediye hoparlöründen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın çalınması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

CHP İl Başkanlığı da sosyal medyadaki hesapları aracılığıyla tüm Bartınlıları Pazar günü saat 20.30’daki saygı duruşa katılmaya ve ardından da belediye hoparlörlerinden çalınacak İstiklal Marşı’na hep birlikte eşlik etmeye davet etti.

ETİKETLER : Bartın 30 Ağustos Zafer bayramı CHP CHP Bartın İl Başkanlığı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›