İnkumu Mavi Bayrak alacak!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla ilimizde görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Programda basın mensuplarının bayramını kutlayan Başkan Akın devam eden projeler hakkında bilgiler verirken, Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine sahip olan İnkumu tatil beldesinin Mavi Bayrak alacağını müjdeledi. Konu ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler yapıldığını belirten Başkan Akın, “Bakanlık’tan hakettiğimizi ifade ettiler. Ama fiziki anlamda yapmamız gerekenler var. Kumsalda yapılacak olan çalışmaları şu anda arkadaşlarımız görüşüyorlar. İnkumu artık bizim Mavi Bayraklı sahilimiz olacak. Bunun en büyük sebebi de orada gerçekleştirdiğimiz paket arıtma sistemidir” dedi. Belediye Başkanı Cemal Akın, Irmak Islah Projesi’nin de hızlandığını belirtirken, proje tamamlandığında ilimize değer katan bir eser daha kazanılmış olacağını sözlerine ekledi.
Bu haber 2020-07-25 14:19:23 eklenmiş ve 995 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın Belediyesi’nin Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla organize ettiği kahvaltı programı Kaf Konak’ta gerçekleşti. Programa ilimizde faaliyet gösteren basın yayın organlarının sahipleri ve çalışanlarının yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Basın mensuplarıyla yakından ilgilenen ve bol bol sohbet eden Baykan Akın, yaptığı kısa konuşmada, sansürün kaldırılışının 112. yılının kutlandığını bu nedenle de birarada olarak bu günü anlamlı hale getirmek istediklerini söyledi ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 


Gasilhane 6 ay içinde bitecek

 

“Hep beraber Bartın’ımıza hizmet ediyoruz. Siz Basın anlamında bizler yerel yönetim anlamında. Yerel yönetim anlamında da devletin büyükleri Sayın Vali Bey başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar yerelde hizmet vermeye çalışıyoruz. Verdiğimiz sözleri yavaş yavaş yapıyoruz. 2019 Nisan ayında verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Geçtiğimiz günlerde Gasilhane’nin temelini attık. Cenaze hizmetlerinde her şeyini yapıyoruz ama yıkama işini de biz yapalım istedik. Kefenine varıncaya kadar veriyoruz. İnşallah başladık 5-6 ay içerisinde bitecek.

 

Atatürk ve Şehitler Müzesi 1 yılda tamamlanacak

 

Dün itibariyle de Necmi Balık başkanımız ihaleyi alan firma ve yetkili arkadaşlarla Atatürk ve Şehitler Müzesi ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Bundan sonraki süreçte en geç 1 yıl içerisinde güzel bir müze ortaya çıkacak. Şehitlerimizi unutmamak anlamında bu vatanın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamak anlamında bu müzeyi Bartın’a kazandırmak istiyoruz.

 

 

Çağlayan piknik alanı ve Emekliler Evi

 

Çağlayan mevki çok kötü kullanılıyordu. İlk göreve geldiğimizde Çağlayan’ın yapmıştık ardından iki ay sonra sel oldu. Bundan sonra artık o bölgeye çok hazır şeyler yapmamaya başladık. Şimdi ise güzel bir mekân olacak orası. Barajlardan sonra 3 yıldır sel gelmiyor o bölgeye. Ağustos ayının ikinci haftasında inşallah orayı faaliyete geçireceğiz.

Yalı’daki Taşev’i de emekliler evi şeklinde düzenliyoruz. Arka tarafında da 80m2’lik camlı bir teras yaptık. Hemen altında ise eski iskeleyi ortaya çıkardık. Gemi, öküz arabası gibi emtialar koyduk.

 

İnkumu Mavi Bayrak’ı hak etti

 

İnkumu’na Mavi Bayrak alıyoruz. Konuyla ilgili Bakanlıkla görüştük hakettiğimizi ifade ettiler. Ama fiziki anlamda yapmamız gerekenler var. Kumsalda yapılacak olan çalışmaları şu anda arkadaşlarımız görüşüyorlar. İnkumu artık bizim Mavi Bayraklı sahilimiz olacak. Bunun en büyük sebebi de orada gerçekleştirdiğimiz paket arıtma sistemidir. Artık oradaki kanalizasyonlar doğrudan denize gitmiyor. Bartın’da aynı şekilde ırmağa ve dolayısıyla denize kanalizasyon akmıyor. Münferiten gördüğümüz gözden kaçanlar varsa da hemen duruma el koyup onu kanalizasyon hattına bağlıyoruz.

 

Irmak ıslahı Bartın’a değer katacak

 

Yine Irmak Islah Projesi var. Bu projede belediye olarak yer teslimi görevimiz var. Yer teslimi ile ilgili DSİ’ye yer teslimini yaptık. Artık sürece girdi. Bu proje gerçekleştiğinde temiz bir ırmakla güzel bir ıslah ile Bartın daha da güzelleşecektir Bartın’ın değerine değer katacaktır.

ETİKETLER : Bartın İnkumu Bartın Belediyesi Cemal Akın Gazeteciler ve Basın Bayramı mavi Bayrak Gasilhane Bartın Irmak Islah Projesi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›