Güner: “Turizmi canlandıracak projeler desteklenecek”

İlimizdeki turizm altyapısını güçlendirmeye yönelik Mali Destek Programı açıklandı. Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’da turizmi canlandıracak ve devamlılığını sağlayacak projelerin desteklenmeye devam edileceğini söyledi.
Bu haber 2020-05-31 16:30:56 eklenmiş ve 1302 kez görüntülenmiştir.

 

Vali Güner’in başkanlığında yatırımlarına devam eden Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) İşbirliği ile İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kurucaşile Belediye Başkanlığı ve Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk ve Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan projeler; İlimizde turizmin altyapısını güçlendirmek, turizmi çeşitlendirmek ve 12 aya yayarak turizm gelirlerini artırmak amacıyla hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda İlimiz turizmine katkı sağlayacak olan İl Özel İdaresince İnkumu sahilinin sağlık turizminde de yer alması için  “Bartın’ın Doğası Sağlık Turizmine Ev Sahipliği Yapıyor” projesi, 80 Milyon Yıllık Lav Sütunları ile öne çıkan Güzelcehisar Köyü’nde “Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor” projesi, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Amasra İlçemizde “İpek Yolu'nda Bir Çıkış Amastris ve Kromna Rotası” projesi, Kurucaşile Belediye Başkanlığının “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” projesi ile  Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk ve Spor Kulübü Derneği’nin  Bartın Merkez Kent Ormanı’nda “Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor” projelerine ilişkin imzalar atıldı.

Vali Güner, projelerin ilimiz turizmini canlandırmak ve devamlılığını sağlamak açısından önemine vurgu yaparak bu ve bunun gibi projelerin destekleneceğini, ayrıca takibinin sağlanacağını söyledi. Projelerin Bartın halkına hayırlı olmasını dileyen Güner, katkılarından dolayı kurumlara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği BAKKA Sinan Güner İl Özel İdaresi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kurucaşile Belediye Başkanlığı Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk ve Spor Kulübü Derneği turizm
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›