Almanya’daki gurumuzdan Bartın’daki sağlık çalışanlarına destek

Almanya’da yaşan Bartınlı iş insanı Hasan Kurtuluş, Bartın’da pandemi ile ilgili çalışan sağlık personeline, emeklerine karşılık minnet duygusunun ifadesi olarak akşam nöbetlerinde yemek desteği sağlıyor.
Bu haber 2020-04-18 12:42:01 eklenmiş ve 3838 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Aslen Gürgenpınarlı olan ancak 7 yaşından bu yana Almanya’nın Hannover kenti yakınlarındaki Lehrte kasabasında yaşayan Türkiye kökenli iş adamı Hasan Kurtuluş, bundan 28 yıl önce kurduğu KURT Zeitarbeit GmbH şirketi ile ülkemizin ve Bartın’ın adını Avrupa’nın göbeğinde temsil eden başarılı biri.

Hemen her fırsatta memleketi olan Bartın’a gelen ve Kurtuluş, Koronavirüs pandemisi ile mücadelenin sürdüğü bu günlerde de ülkesine ve memleketine olan ilgisini ve sevdasını bir kez daha gösterdi. İlimizin Almanya’daki gururu olan başarılı iş insanı Kurtuluş, korona virüs salgını nedeniyle görevlerinin başından ayrılamayan sağlık çalışanlarına anlamlı bir destekte bulunuyor. Kurtuluş, Bartın’da pandemi ile ilgili olarak gecesini gündüzüne katan yaklaşık 200 sağlık çalışanı için farklı akşam nöbetlerinde 3 çeşit yemek imkanı sağlayarak onlara olan minneti duygusunu kendince gösteriyor. 

ETİKETLER : Bartın Almanya Hasan Kurtuluş Gürgenpınar KURT Zeitarbeit GmbH
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›