“Turizmde ilerlemek ortak hedef ve beklentimiz”

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (Bartın GİAD ), ilimizin sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılarak ilimizin turizmde daha ileri seviyelere taşınmasının tüm Bartınlıların ortak hedef ve beklentisi olduğunu bildirdi.
Bu haber 2020-04-18 12:28:38 eklenmiş ve 1513 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın GİAD Yönetim Kurulu, 15 – 22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle bir yayımladı. Turizm sektörünün ekonomik büyümeye ve kalkınmaya destek veren, ülkemize döviz kazandıran, yerli ve yabancı yatırımcılara fırsatlar yaratmasının yanı sıra istihdam yaratan, sosyo-ekonomik, kültürel ve çevresel gelişmeye katkı sağlayan en önemli sektörlerinden biri olduğunun vurgulandığı mesajda şöyle denildi:

“İlimiz, 59 km’lik sahil şeridiyle, tarihi ve kültürel değerleri, denizi ve doğası ile ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biridir. Bartın, geleneksel turizmin yanı sıra alternatif turizm olanakları gibi farklı alanlarda da dünyanın ilgisini çekecek eşsiz potansiyele sahiptir. İlimiz sahip olduğu tüm bu özellikleri ile güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, nitelikli modern tesisler, yetişmiş insan gücü, sunulan kaliteli hizmet ve ulaşım imkânlarının kolaylığı gibi etkenler ilimizin sektördeki rekabet gücünü de giderek arttırmaktadır.

 

Ortak hedef

 

Bartın’ın sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılması ve turizmin ilimizde çok daha ileriki seviyelerde olmasının Bartınlıların haklı olarak büyük bir hedefi ve hayalidir. Hepimiz birbirimize destek olursak başarı kalıcı olabilir. Yapabileceklerimizi ortaya koyup samimi olarak bir şeyler yapmalıyız.

 

Sürdürülebilir turizm

 

Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz. Bölgeye gelen turist sayısı artarak devam ediyorsa bununla birlikte işletmelerin kendini geliştirme ihtiyacı doğacak. İlimizin sahip olduğu potansiyeli vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirmek, Bartın ilini marka kenti meydana getirme konusunda büyük öneme sahiptir. Bartın’ın bu avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir.

 

Bartın, gezilecek bir kent

 

Bartın’ın gerçekleştireceği kararlı atılımlarla turizm sektöründe hak ettiği yeri alacağına inanıyoruz. ‘Bacasız Sanayi’ olarak tanımlanan ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız. Bartın’ı görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Bartın’da yeniden keşfetmeye davet ediyoruz. Bartın gezilecek kent, Bartın yaşanılacak bir kent. Bartın’ı gezdikten sonra anlatılacak bir kent. Ayrıca, 2020 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmelere bereketli olmasını dileriz.”

ETİKETLER : Bartın Turizm Haftası Bartın GİAD
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›