Tunç’tan Kılıçdaroğlu’na “siyasi ayak” göndermesi

AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TBMM’deki Grup toplantısında yaptığı konuşma üzerinden eleştirilerde bulunurken, Kılıçdaroğlu’nun ‘asılsız iddialarla AK Parti ve Cumhurbaşkanına çamur atarak FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmek istediği amaca hizmet ettiğini’ savundu. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’nün siyasi hedefi olduğu için siyasi ayağı olamayacağını dile getiren Milletvekili Tunç, isim vermeden FETÖ’nün siyasi ayağının CHP’nin kendi içinde araması gerektiğini söyledi.
Bu haber 2020-02-13 09:25:22 eklenmiş ve 1737 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Yılmaz Tunç, FETÖ’nün siyasi ayağının kim/kimler olduğuna ilişkin yaşanan tartışmalara müdahil oldu. Sosyal paylayım sitesi Facebook’taki sayfası aracılığıyla CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Salı Günü TBMM’deki Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmaya atıfta bulunan Milletvekili Tunç, şu görüşleri dile getirerek, partisinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savunurken, CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na yönelik şu eleştirileri yöneltti:

 

“Yanlış yerde arıyor”

 

“Kılıçdaroğlu bu gün Meclis grup konuşmasının tamamında yine saçma sapan iddialarla Cumhurbaşkanımıza saldırdı. FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayacağını günler önceden duyurdu ancak siyasi ayağı yanlış yerde aradığını bir kez daha tekrarlamaktan ibaret bir konuşma yaptı. FETÖ’nün siyasi ayağını kasıtlı olarak yanlış yerde ararsanız, asılsız iddialarla AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza çamur atmaya kalkarsanız FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmek istediği amaca hizmet etmiş olursunuz.

 

 

“AK Parti ve Erdoğan siyasi hedef”

 

AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ’nün siyasi hedefidir, siyasi ayağı olamaz. Siyasi ayağı aramak isterseniz, Cumhurbaşkanımıza, Yurtta Sulh Konseyinin 15 Temmuz darbe bildirisindeki cümle ve kelimeleri ile her gün saldıranlara bakmak gerekir. FETÖ’nün siyasi ayağını arayanlar, 15 Temmuz darbe girişimine ‘Kontrollü Darbe’, darbecilerle mücadele için TBMM’nin Anayasa’dan aldığı yetkiyle ilan ettiği OHAL Kararına ‘20 Temmuz Darbesi’ diyenlere baksınlar. ‘Kontrollü Darbe’ FETÖ sanıklarının savunmalarına esas aldığı söylemdir.

 

“Süikast timi Erdoğan’ın peşindeydi”

 

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün suikast timinin taşıyan helikopterler Cumhurbaşkanımızın konakladığı Marmaris’e hareket ettiler, CHP Genel Merkezi’ne veya Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine değil.

 

“‘Basın özgürlüğü’ diye kimler kalkan oldu?”

 

FETÖ’nün medya ayağı olan televizyon ve gazetelere yargı kararı ile el konulduğunda ‘basın özgürlüğü’ diyerek kim kalkan olmuşsa, bu televizyonların mikrofonlarına adeta taziye sırasına kimler girmişse siyasi ayağı orada aramak gerekir.

 

“‘Böyle hukuksuzluk mu olur?’ dediler”

 

FETÖ’nün finans ayağına el konulduğunda ‘böyle hukuksuzluk mu olur’ diyerek kimler kol kanat germişse FETÖ’nün siyasi ayağını orada aramak gerekir.

 

“Okullarını ve dersenelerini savundular”

 

FETÖ’nün eğitim ayağı kesilmek istendiğinde, ‘AK Parti yanlış yapıyor, yazık değil mi, okuldan, dersaneden ne zarar gelir’ diyerek eleştirenler kimlerse FETÖ’nün siyasi ayağını onların içerisinde aramak gerekir.

 

 

“Sahte delillerle FETÖ sözcülüğü yaptılar”

 

FETÖ’nün siyasi ayağını anlamak için 17-25 Aralık yargı ve emniyet darbesi girişiminde FETÖ’nün sahte delilleri ile ilgili dosyaları Meclis grup kürsüsünden sallayarak, adeta FETÖ sözcülüğü yapanlara bakmak gerekir.

 

“MİT Kanunu’nu engellemek istediler”

 

FETÖ’nün siyasi ayağını anlamak için, FETÖ’nün MİT Başkanına operasyon çekmek istediği sırada, bu hukuksuz girişimi akamete uğratmayı amaçlayan MİT Kanunu değişikliği teklifine engel olmak isteyenlere bakmak gerekir.

 

“FETÖ’cülerin HSK’ya yerleşmesini sağladılar”

 

FETÖ’nün siyasi ayağını görebilmek için, 2010 Anayasa değişikliğiyle Hakimler Savcılar Kurulu seçimlerinde her hakim savcının yalnızca biradaya oy verebilmesine dair düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptal ettiren ve seçimlerin liste usulüyle yapılıp FETÖ’cülerin Hakimler Savcılar Kurulu’na yerleşmesini sağlayanlara bakmak gerekir. FETÖ’nün siyasi ayağını anlamak için, FETÖ ile irtibat ve iltisaklı yargı mensuplarının yargıdan tasfiyesini amaçlayan 2014 Hakimler Savcılar Kurulu düzenlemesi kanun teklifine TBMM Komisyonu’nda ve Genel Kurul’da canhıraş bir şekilde karşı gelenlere bakmak gerekir.

 

“Mücadeleyi göze alan tek lider Erdoğan”

 

FETÖ 50 yıldır başta Askeriye olmak üzere devletin kurumlarına yerleşirken hiç bir iktidar FETÖ ile mücadeleyi göze alamamıştır, FETÖ ile mücadeleyi göze alan tek lider, darbe girişimine milletiyle birlikte karşı koyup demokrasiye sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Recep Tayyip Erdoğan CHP Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Tunç siyasi ayak FETÖ
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›