Bartın, Ankara’da tanıtılacak

BATİS Fuarcılık tarafından düzenlenen “4.TravelExpo Ankara” Turizm ve Seyahat Fuarı 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10 bin metrekarelik büyük bir alanda gerçekleştirilecek. Fuarın başta Ankara ve çevresi olmak üzere tüm Türkiye ve çevresindeki ülkelerin tanıtım ve turizm değerlerinin pazarlanmasının yapılabileceği bir etkinlik olması hedefleniyor.
Bu haber 2019-10-26 11:30:12 eklenmiş ve 7313 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Turizm sektörünün temsilcilerini Ankara’da buluşturan Travelexpo Ankara Fuarı 4 gün devam edecek. Turizm sektörü temsilcilerinin ve ziyaretçilerin buluşma noktası olacak fuarda, doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile Batı Karadeniz’in önemli bir turizm merkezi olan Bartın’ın yöresel ürünlerinin, yöreye özgü el sanatlarımızın tanıtıldığı stantlar yer alacak.

 

Bilgilendirme toplantısı yapıldı

 

Turizm sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslar arası temsilcilerin pek çok konuda uzmanlaşmış uluslararası bir etkinlik niteliğindeki “Travelexpo Ankara Fuarı”na katılım sağlamak amacıyla geçtiğimiz günlerde Bartın Kültür Merkezi’nde, Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun, başkanlığında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan ve fuara ilişkin bilgiler paylaşyan Dursun, İl Müdürlüğü olarak 14-17 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Fuara katılım sağlayacaklarını söyledi. Dursun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara, bizim için önemli”

 

“İlimize Ankara’dan yoğun ilgi olduğu için ağırlığımızı Ankara’ya verelim istiyoruz. Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz bölgesinin en uzun plajına sahibiz. Ankara’yı özellikle plaj noktasında değerlendirmek istiyoruz. İlimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz. Broşür ve tanıtım kitapçıkları dağıtacağız, plajlarımızı, el sanatlarımızı, Güzelcehisar lav sütunlarımızı, Amasra salatamızı tanıtacağız.

 

“Daha fazla turist çekmenin yollarını araştıracağız”

 

Bartın’a ait ne kadar değerimiz varsa en güzel şekilde anlatarak ilimize daha fazla turist çekmenin yollarını araştıracağız. Fuarlar uzun vadeli işlerdir. Önce tanıtım yapmamız gerekiyor, tarih ve turistlik değerlerimizi gösterip seyahat acentaları ile turları ilimize çekmek istiyoruz en büyük amacımız bu.

Tüm Bartınlıları ve Bartın sevenleri kasım ayında ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan 4.TravelExpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı’na bekliyoruz.”

 

ETİKETLER : bartın ankara tanıtım fuat dursun
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›