Amasra turizmi masaya yatırıldı

Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan” dediği Amasra’da turizmun geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımlara ilişkin olarak Millet Konağı’nda bir toplantı düzenlendi.
Bu haber 2019-10-05 12:31:37 eklenmiş ve 3029 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Bartın Valisi Sinan Güner, Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Millet konaeı’nda düzenlenen programa Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Amasra Müze Müdür Vekili Ahmet Çapkun da katıldı.

Amasra’da turizminin geliştirilmesi ile ilge ilgili olarak yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunulan programda Vali Güner, “Eşsiz, kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleriyle öne çıkan kentimizin hak ettiği potansiyele ulaşması anlamında hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Bunun için ilçemizin konaklama sayılarını yükseltmek ve satın alma gücü yüksek turistlerin gelmesini sağlamak amacıyla bölgede turizm çeşitliliğini arttırmalıyız” dedi.

ETİKETLER : amasra turizm vali sinan güner
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›