İnkumu’nda İrem Derici izdihamı vardı

Son dönemin en başarılı pop sanatçılarından biri olan İrem Derici, “İnkumu Kum Zambağı Festivali” için geldiği İnkumu’nda izdihama neden oldu.
Bu haber 2019-08-26 16:23:56 eklenmiş ve 7696 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Sanatçıyı dinlemek için İnkumu’na gelenler tatil beldesine girmekte zorluk çekerken, trafik adeta durdu. 5 binin üzerinde kişi sanatçıyı kumsalda kurulan sahne önünde dinleyip şarkılarına eşlik etti.

 

 

Kupa ve madalyalar sahiplerini buldu

 

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “İnkumu Kum Zambağı Festivali”nde Cumartesi gecesi sahne alan isim ünlü pop sanatçısı İrem Derici oldu. Derici’nin sahne alması öncesinde, Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Bartın Belediye Başkanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği 19. Belediye Başkanlığı İnkumu Plaj Futbolu, Belediye Başkanlığı 3.Tenis Turnuvası, ve Belediye Başkanlığı 3. Plaj Voleybolu Turnuvalarında dereceye giren sporcu ve takımlara ödülleri verildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi olarak spora ve sporcuya olan desteklerinin devam edeceğini yinelerken, turnuvaların hazırlanmasında emeği geçen herkese, sporculara, hakem ve antrenörlere teşekkür etti.

 

 

Şarkılarıyla coşturdu

 

Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konserde İrem Derici sevilen şarkılarını seslendirerek, sevenlerini coşturdu. Başkan Akın, konser sırasında sahneye çıkarak İrem Derici’ye Bartın işi tel kırma işlemeli şal, cam altı sanatı ile yapılmış kum zambağı tablosu ve çiçek takdim etti.

 

 

Bartın’a hayran kaldı

 

Bartın’a hayran kaldığını söyleyen Derici, “Bugünden tezi yok bir fon oluşturmalıyım. İrem’e Bartın’dan ev alın fonu” Buradan mutlaka bir ev almalıyım. Harika bir yerde yaşayorsunuz. Geldiğimden beri gördüklerime inanamıyorum. Buranın kıymetini bilin” dedi.

Dillerden düşmeyen şarkılarını muhteşem ışık şovu eşliğinde seslendiren sanatçıya konsere katılanlar da hep bir ağızdan eşlik edip gönüllerince dans ederek eşlik ettiler.

Konser, denizin üstünde konuşlandırılan bir tekneden atılan havai fişeklerin görsel şovu ile  sona erdi.

 

 

Trafik durdu

 

İrem Derici’yi dinlemek için başta Bartın ve ilçeleri başta olmak üzere yakındaki yerleşim yerlerinden adeta İnkumu’na akın eden vatandaşlar, trafiğin tıkanmasına neden oldu. Bir şekilde aracına yer bulup konseri kumsalda kurulan dev sahnede izleyenlerin konserin ardından İnkumu’ndan ayrılmaları ise hiç kolay olmadı. Trafik tıkanıklığını açabilmek için Jandarma personeli oldukça zorlandı.

 

 

Akın, teşekkür etti

 

Başkan Akın, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada da İrem Derici’ye ve konsere katılan Bartınlılar’a teşekkür etti. Akın, “Festival kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerimizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine katkı sunan, güvenliğimizi sağlayan güvenlik güçlerimize, festivalimize katılan sanatçı ve  müzisyen konuklarımıza, vatandaşlarımıza, organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi. 

ETİKETLER : Bartın İnkumu Kum Zambağı Festivali Cemal Akın Bartın Belediyesi İrem Derici
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›