Arapların Bartın’a ilgisi her geçen gün artıyor

Orta Doğu ülkelerinden ülkemize gelen turistlere yönelik olarak Bartın Valiliği’nin himayesinde ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) koordinasyonunda, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Bartın Belediyesi ve Ulus Belediyesi’nin yanı sıra Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkin tanıtım faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı. Yürütülen çalışmalar neticesinde Bartın artık arap turistlerin kitle turlarının destinasyonu haline geldi.
Bu haber 2019-08-17 15:48:43 eklenmiş ve 3777 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Suudi turist kafilesi Amasra ve Bartın’ı gezdi

 

Arap Seyahat Acenta ve Turizm Geliştirme Derneği üyelerinin VIP turlar düzenlemeye başlamasından sonra yine derneğin yönlendirmesi ile Bartın Kitle Turizm Turlarının bir destinasyonu haline gelmeye başladı. El Raye Turizm tarafından 15 Ağustos 2019 Perşembe günü düzenlenen Bartın Gezisine yaklaşık 50 civarında Suudi Arabistanlı turist katılım sağladı; Amasra ve Bartın’ın önemli turistik yerlerini ziyaret etti.

 

 

Bartın’a gelen ziyaretçileri BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Osman Bahadır Kalecik ve Bartın Kamu Üniversite ve Sanayi İşbirliği Kurulu İl Temsilcisi Abdullah Cahit Karaoğlanlı karşıladı. Karaoğlanlı, ziyaretin bir kısmında Suudi turistlere eşlik ederek ilimizde gezip görebilecekleri yerlere yönlendirdi.

 

“Bartın, önemli bir turizm çekim noktası olmaya aday”

 

El Raye Turizm Şirketi’nin sahibi İzzet Aksoy, Bartın’ı yakın zamana kadar neredeyse hiç duymadıklarını, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile tanıştıklarında başta Bartın olmak üzere Karabük ve Zonguldak’ın önemli turistik değerlerinin olduğunu öğrendiklerini söyledi. Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

 


“Son yıllarda ulusal bazda turizmi geliştirme hamlesi ile eş zamanlı Bartın’ın da turizmi geliştirmeye yönelik önemli adımlar atılıyor. Sayın Bartın Valisi turizme özel önem verdiğini ve valilik bünyesinde Turizm Proje Grubu oluşturduğunu öğrendik. Bu durum umut verici. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın ilk etapta turizme öncülük ettiği gibi artan turizm hareketi ile birlikte gelecek olan yatırımlara da aracılık ve öncülük edecektir. Başta Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı olmak üzere Bartın’ın öncü kurumlarınca gerçekleştirilen turizm alt yapı yatırımları ve tanıtım faaliyetlerinin artarak devam etmesi ile Bartın’ın önemli bir turizm çekim noktası olmaya aday olduğunu düşünüyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Arap turist BAKKA El Raye Turizm Şirketi
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›