Amasra günlük 50 bin turist bekliyor

Kurban Bayramı bu yıl yaz sezonunun en hareketli olduğu Ağustos ayının ortasına denk gelince ilimizin tarihi ve turistik ilçesi Amasra, deyim yerindeyse iğne atsan yere düşmez bir hal aldı.
Bu haber 2019-08-10 10:45:20 eklenmiş ve 2936 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kurban Bayramı bu yıl yaz sezonunun en hareketli olduğu Ağustos ayının ortasına denk gelince ilimizin tarihi ve turistik ilçesi Amasra, deyim yerindeyse iğne atsan yere düşmez bir hal aldı. Otellerin yanı sıra pansiyonları ve günübirlik konaklama mekanları ile toplamda 3 bin civarında yatak kapasitesi olan Amasra’da rezarvasyonlar doldu. Perşembe gününden itibaren sokaklarında ve sahillerinde büyük yoğunluk yaşanmaya başlanan Amasra’nın Belediye Başkanı Recai Çakır, nüfusu 7 bini bulmayan ilçede Kurban Bayramı’nda günlük 50 binin üzerinde turist beklediklerini söyledi.

Mevsim yaz, aylardan Ağustos ve sıcaklıklar zirvede olunca Kurban Bayramı tatili deniz kenarına kaçmak isteyenler için ideal bir döneme denk gelmiş oldu. Yurt genelinde olduğu gibi Bartın’ın sahil şeridinde de neredeyse tüm otel ve pansiyonların rezervasyonları doldu. Havaların da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen Kurban Bayramı tatili boyunca başta Amasra ve İnkumu olmak üzere sahillerimiz yine dolup taşacak. Bu duruma en çok sevinen kesimn ise hiç şüphesiz turistik mekan sahipleri ve esnaf olacak.

Doluluk oranının yüzde 100’ü bulduğu Amasra’da da tüm hazırlıklar tamam. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Kurban Bayramı tatili için hem belediyenin hem de esnafın elinden geleni yaptığını belirtirken, ilçeye gelecek olan misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için sabırsızlandıklarını söyledi. Çakır, “Aldığımız bilgiye göre doluluk oranımız yüzde yüz durumda. Gelecek bütün misafirlerimizi Çeşmi Cihan'da ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyarız. Amasra'nın günübirlikçilerle birlikte ziyaretçi sayısı 50 bini geçiyor. Bu bayram tatilinde de gurbetçilerimizin de Amasra'yı tercih edeceklerini düşünürsek ki, şu an buradalar, Türkiye'deler. 50 bin rakamını aşmayı bekliyoruz. Bizde temel sorunlarını yaşadığımız otopark ve temizlikle ilgili tedbirlerimizi aldık. Tüm misafirlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER : amasra turist 50 bin bayram kurban
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›