Alkışlar İl Özel İdaresi’ne

Bartın İl Özel İdaresi, sahil şeridinde hizmet veren işletmelerden faaliyet alanları ile ilgili fiyatları tatilcilerin görebileceği şekilde panolara asmalarını istedi. Güzelcehisar ve Mugada sahillerine modern ve temiz tuvalet kabinleri kazandıran Bartın İl Özel İdaresi, Mugada sahilinde 500 araçlık ücretsiz otopark, çadır kurma alanı ve şezlong hizmeti de vermeye başladı.
Bu haber 2019-07-23 09:33:24 eklenmiş ve 3490 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın sahillerinin ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere üyke turizmine daha kaliteli hizmet verebilmesi ve bu sayede bölge halkının bütçesine artı değer katabilmek adına proje üstüne proje geliştiren Bartın İl Özel İdaresi, yeni uygulamaları ile de takdirleri topladı.

 

Fiyat listesi zorunluluk olacak

 

İl Özel İdaresi, tatilcilerin istenmeyen sürprizlerle karşılaşmamaları için oldukça anlamlı bir uygulamaya imza attı. Batı ve güney illerimizdeki pek çok sahil şeridinde yıllardır uygulanan, ilimizde de bazı lokanta ve kafelerde bulunan işletmelerin faaliyet alanlarına ilişkin fiyatların bulunduğu panolar, tüm sahil şeridimizdeki işletmeler için bundan böyle bir zorunluluk haline getirildi. Tatilcilerin ve vatandaşların görebileceği yekilde iş yerlerinin önüne konulması istenen fiyat listeleri ile amaçlananın sahillerdeki işletmelere zorluk çıkarmak değil, Batı Karadeniz’in en uzun ve geniş sahillerine sahip, Ankara’nın en yakın denizi olma imkanına sahip, Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesi ile entegre şansı olan ilimizin turizmde iddialı olma ihtiyacı olduğunun vurgulandığı İl Özel İdaresi’nin ilgili açıklamasında, “İşletmelerimiz üç gün içinde fiyat panolarını iş yerlerinin önüne koyacaklardır” denildi.

 

 

Modern tuvaletler vatandaşın hizmetinde

 

Bartın İl Özel İdaresi’nin sahillerimiz ile ilgili bir diğer güzel projesi ise büyük eksikliği hissedilen temiz ve modern tuvalet ihtiyaçlarına yönelik oldu. Bay, bayan, engelli ve çocuk emzirme bölümlerinin bulunduğu modern bir tuvaleti geçtiğimiz hafta Güzelcehisar’a yerleştiren ve kullanıma açan Özel İdare, bunun bir benzerini de Mugada sahilinde kullanıma açtı. Tuvaletlerin belirli bir süre ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına sunulduğu belirtilirken temizliklerinin de İl Özel İdaresi tarafından giderileceği belirtildi. Özel İdare yetkilileri, vatandaşlardan tuvaletlerin kullanımında hassas olmaları özellikle temizlik konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini rica etti.

 

 

Mugada’da dev hizmetler

 

Bartın İl Özel İdaresi, Mugada sahilinde ise çıtayı bir kademe daha yukrıya taşıdı ve tatilcilerin sıkıntı çekmemeleri için 500 aracın aynı anda çekilebileceği büyük bir otopark alanı hazırlayarak ücretsiz olarak hizmete sundu. Bunun yanı sıra yine Mugada da 30 çadırın kurulabileceği bir çadır kamping alanı düzenlemesi de yapan Bartın İl Özel İdaresi, tatilcilerin şezlong ve şemsiye ihtiyacını da düşünerek hepsini ücretsiz olarak kullanıma açtı.

 

 

“Ücret ödemeyin”

 

İl Özel İdaresi yetkilileri, vatandaşlardan, Mugada sahilinde kendilerinden otopark, çadır yeri ya da şezlong ve şemsiye için para isteyenlere itibar etmemelerini tüm bu hizmetlerin ücretsiz verildiğini bildirdiler.

 

 

Karavan Park’ta makul ücrete elektrik ve su da var

 

Mugada sahilinde ücretli olan tek şeyin ise Mugada Karavan Park bölgesinde makul bir ücret karşılığında verilen elektrik ve su imkanı olduğu vurgulandı.

ETİKETLER : Bartın Güzelcehisar Mugada Bartın İl Özel İdaresi
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›