12 Temmuz akşamına kadar gezilebilecek

Bartın Belediyesi’nin bu yıl 4.’sünü düzenlediği “Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı”na katılan ressamların çalıştay süresince yaptıkları resimler, Yalı Yaşam Merkezi’ndeki Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı. Sergi 12 Temmuz Cuma akşamına kadar Bartınlı sanatseverler tarafından gezilebilecek.
Bu haber 2019-07-03 10:11:43 eklenmiş ve 8212 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş, ressamlar ve sanatseverler katıldı.

 

 

15 ressamın eseri sergileniyor

 

12 Temmuz’a kadar açık kalacak olan sergide, Çalıştay’ın bu yılki katılımcıları olan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Demirci Katırancı, Tekirdağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Cevat Atalay, Kıbrıs Lefke Üniversitesi emekli Öğretim Üyesi-Ressam Feridun Işıman, BRHD önceki Genel Başkanı-Resim Eğitimcisi-Ressam Mehmet Ali Doğan, emekli eğitimci-ressam Zeki Serbest, ressam Canan Bayraktar, ressam Elvan Sungur, resim eğitmeni-ressam Mustafa Köseoğlu, ressam Hamiyet Köseoğlu, ressam Gülay Kakşi Okay, ressam-tv programcısı Gafur Uzuner ile Bartın’lı ressam Erkan Geniş tarafından çalıştay süresince yapılan sanat eserleri sergileniyor.

 

 

Geniş, Belediye’ye teşekkür etti

 

Serginin açılışında konuşan sanat müzesi fikir babası Erkan Geniş, “Bartın Resim ve Sanat ve Müzesi’nin 4’üncü çalıştayını gerçekleştirdik ve böylece müzemizin açılabilmesi için atılması gereken adımların çok önemli bir bölümünü atmış olduk. Bunun gerçekleşmesinde belediyemiz olmasaydı bu işlerin üstesinden gelmemiz mümkün değildi. Bu konuda Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ülkemizin en önemli ressamları Bartın’a bir müze kazandırmak için el ele vermiş durumda onlara da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

 

İki yeni müze açılacak

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da, açılıştaki konuşmasında, 4 yıl içinde Çalıştay kapsamında 55 sanatçının Bartın’da ağırlandığını ve bu birbirinden değerli sanatçıların 94 eser yaparak Resim ve Sanat Müzesi için güzel bir altyapı oluşturduklarını söyledi. “Nasip olursa şu an 2 müze ilgili çalışmalarımız var” diyen Başkan Akın, bunlardan birinin “Resim ve Sanat ve Müzesi”, diğerinin de “Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi” olduğunu söyledi. Akın, “Bununla ilgili projemiz bitmek üzere. İkisini de gerçekleştireceğiz. Bir kaç tane daha var ama bu ikisi elzem durumdadır. Her zaman söylüyoruz. Bartın bir kültür, bir sanat şehridir. Bunu evlerimizden de görebiliriz. Sanata çok önem veren bir halkımız var. Bu eserlerde bunlara büyük katkı sağlayacaktır. Ben sanatçılarımızı kutluyorum. Ellerine, emeklerine sağlık” dedi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›