Çalıştay kapılarını 4. kez açıyor

Bartın Belediyesi tarafında bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı 25 Haziran-2 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, çalıştayda ortaya çıkan sanat eserleri düzenlenen sergi ile sanatseverlerle buluşacak. Çalıştaya birbirinden değerli isimler katılacak.
Bu haber 2019-06-22 15:56:51 eklenmiş ve 8636 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi bünyesinde bu yıl 4. Kez düzenlenecek olan “Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı” 25 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında Bartınlı sanat severlerle buluşacak.

 

Seçkin ressam ve akademisyenler katılacak

 

Çalıştaya, çok sayıda ressam ve akademisyen katılacak. Çalıştay süresince Bartın’da misafir olan ressam ve akademisyenler, 8 gün boyunca Bartın’ın tarihi, coğrafi, sosyal ve kültürel değerlerini inceleyerek tuvallerine işleyecekler. Bartın Belediyesi 4. Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı’na bu yıl; Selçuk Üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Hüseyin Elmas, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Meliha Yılmaz, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Meltem Demirci Katırancı, Tekirdağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Cevat Atalay, Kıbrıs Lefke Üniversitesi emekli öğretim üyesi ve ressam Feridun Işıman, BRHD önceki Genel Başkanı ressam ve resim eğitimcisi Mehmet Ali Doğan, Emekli Eğitimci ve ressam Zeki Serbest, ressam Canan Bayraktar, ressam Elvan Sungur, resim eğitmeni ve ressam Mustafa Köseoğlu, ressam Hamiyet Köseoğlu, ressam Gülay Kakşi Okay, ressam Gafur Uzuner, tv programcısı ve Bartınlı Ressam Erkan Geniş katılacak.

 

Koleksiyondaki eser sayısı her yıl artıyor

 

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, resim ve sanat müzesi çalıştaylarının ülkenin dört bir yanında her yıl farklı tarihlerde ve birbirinden kıymetli farklı isimlerle gerçekleşen sanat toplantıları olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Cemal Akın, bu toplantılarda üretilen eserlerin, katılımcıların bağışıyla çalıştayı tertip eden kuruma hibe edildiğini anımsattı. Çalıştaylardan kalan resim koleksiyonuyla da sonunda bir müze oluşturulup sergilenmeye başlayarak kent halkına hizmet olarak sunulduğunu ifade eden Akın, şunları söyledi:
“1. Resim Çalıştayı’ndan 3. Resim Çalıştayı’na kadar Bartın Belediyesi’nin koleksiyonunda her biri birbirinden değerli ressamların imzasını taşıyan 73 eser birikti.

 

Resim ve Sanat Müzesi açılacak

 

Bartın Resim Çalıştayları’nın değişmez onur konuğu ve katılımcıların organize edilmesini sağlayan Sayın Erkan Geniş ve diğer aile fertleri tarafından anneleri merhume Ümmü Geniş hanımefendiye ait Bartın Hamam Sokak’ta bulunan tarihi köşk, Bartın Belediyesine hibe edilerek gelecek yıllarda bu tarihi köşkün Resim ve Sanat Müzesi haline getirilmesi için gereken çalışmalar başlamıştır. Çalıştaya katkı sağlayan değerli akademisyen ve sanatçılarımıza teşekkür ediyor, çalıştayın Bartın’ımız için hayırlı olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›