Gündem yine Güzelcehisar

Güzelcehisar'da Koruma Amaçlı İmar Planı çerçevesinde yapımı süren 2. etap işlerin bu yılki turizm sezonunun başlangıcı olarak kabul edilen Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanıp tamamlanmayacağı merak konusu.
Bu haber 2019-05-14 09:42:49 eklenmiş ve 7322 kez görüntülenmiştir.

 

Başta bölge sakinleri olmak üzere Bartın’da pek çok kişi Güzelcehisar plajındaki çalışmaların yetişmeyeceği endişesini taşıyor. Plajın geçen yıl yapılan yürüme yolunun arka tarafında yaklaşık 2 haftadır hummalı bir çalışma devam ediyor. Projede bulunan 6 metre genişliğindeki gidişli gelişli yol için süren hafriyat ve yol düzleme çalışması ise araziyi yakından bilenleri endişeye sevkediyor.

 

 

Arazide toprağı çok gevşek olduğunu anımsatan böyle sakinleri, plajın arkasındaki tepenin dibinde açılmaya çalışılan yolun sürekli olarak yukarıdan kayan toprak nedeniyle güçlükle ilerlediğine dikkat çekerken, eğer buraya fore kazık ya da farklı bir şekilde önlem alınmaz ise yolun ardındaki tepenin her zaman için bir heyelan tepdidi oluşturacağını savundular.

 

 

Sözkonusu heyelan tehdidinin yapımı halen süren kanalizasyon altyapısı için de tehdit olduğunu dile getiren vatandaşlar, proje hazırlanırken zemin etüdünün tam anlamıyla yapılmadığını düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere Güzelcehisar’daki çalışmalar İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında da gündeme gelmiş, Meclis Başkanı Kenan Dursun proje ve çalışma hakkında bir sunum yaparken, Ramazan Bayramı’na kadar çalışmayı bitireceklerini ancak projeye ilişkin çalışmalara turizm sezonu sonrasında da kaldığı yerden devam edileceğini söylemişti.

ETİKETLER : Bartın Güzelcehisar İl Özel İdaresi Ramazan Bayramı Kenan Dursun
Diğer TURİZM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›