Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > SPOR > “ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR”

“ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR”

04.07.2018 16:38 12 14 16 18 yazdır
Candemir Yazıcı: Bu işler çocuk oyuncağı değil
“ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR”

 Bartınspor’da yaşanan sessizliğe sitem eden Candemir Yazıcı, eski Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut başkanlığında yeni bir kongre çağrısında bulundu:

 “ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR”

Bartınspor’un son iki kongresinde başkan adayı olan Candemir Yazıcı, son günlerdir Bartınspor Kulüp Başkanı Enes Eser’in görevini bırakacağı yönündeki haberlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kongre çağrısında bulunan Candemir Yazıcı, “Biz Enes kardeşimizin işleri idare edemediğini gördük. 2-3 ay sonra lig başlayınca tekrar bu sıkıntılar yaşamamak için şimdiden tedbir alınması gerekiyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Bu işlere biraz daha ciddi sarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Son günlerde kamuoyunda Bartınspor Kulübü Başkanı Enes Eser’in görevini bıraktığı yönünde çıkan haberler büyümeye devam ederken, Bartınspor cephesinden resmi bir açıklama gelmemesi ise tepkilere neden oluyor. Sessizliğe karşı sitem eden Candemir Yazıcı, gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

 

“ENES GEMİLERİ YAKTI… ÜFLEMEYLE ATEŞ SÖNMEZ…”

“Yaklaşık bir ay önce bir kongre yapıldı. Bu kongrede Enes kardeşimiz gemileri yakıp, cesaret edip liste verdi ve seçimi kazandı. Güzel bir yönetimi de oldu. Kendisine destek olan bir belediyesi de var. Ama biz Enes kardeşimizin işleri idare edemediğini gördük. Kendisi de bunu beyan eden açıklamaları oldu. Enes kardeşimiz başkanlığı bırakacaksa, bir kongreye gidilsin. Kongreden korkulmasın. Yönetim içerisinde başkan seçilerek yola devam edileceğini duydum. Yönetim içerisinden bir başkan bırakıp gidiyorsa, yönetim içinde de bir tersliğin olduğu anlaşılıyor. Bu yüzden üflemeyle ateş sönmez diye düşünüyorum.  2-3 ay sonra lig başlayınca tekrar bu sıkıntılar yaşamamak için şimdiden tedbir alınması gerekiyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Bu işlere biraz daha ciddi sarılmalıdır.

 

“KENDİ YAĞINDA KAVRULACAK BİR TAKIM”

Eğer başkan arayacaksak çok uzaklarda aramayalım. Bartın’da ikametgah eden, işi gücü Bartın’da olan, aradığımız zaman Bartın’da bulabileceğimiz insanlar olsun. Bunlar Bartınlı olur, Trabzonlu olur, Elazığlı olur. Şehir önemli değil. Bayrağın sallandığı her yer bizim vatanımız. Kimseye ayrımcılık yapmıyoruz. Ama bu işler uzaktan yönetilemiyor.  Bartınspor BAL Liginde mütevazi bir takım. Büyük bütçeler harcıyoruz. Bu takım gelirleriyle kendi yağında kavrulacak bir takım.

 

“ESKİ SİSTEMDE SORUNLAR DEVAM EDER”

Yönetim kendi içerisinde devam edilecekse 2-3 ay sonra yine sıkıntıların olacağını tekrar söylüyorum. Çünkü çarşambanın ve perşembenin gelişini pazartesiden görüyoruz, hissediyoruz. Eski sistemde yine sorunlar devam eder.

 

“BULUT BAŞKANLIĞINDA KONGRE YAPILSIN”

Eski kulüp başkanı Mehmet Bulut’ta da çağrıda bulunacağım. Mehmet Bulut başkanımız kabul ederse, Mehmet Bulut başkanlığında yönetim kongre yapsın. Yine başkanlığa talep olacak arkadaşlar olabilir. Bende olabilirim. Ortak bir payda da buluşup iyi bir takım oluşturmalıyız. Hala daha vakit var. Zararın neresinden dönülse kardır."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri