Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Yurtbay: “Saadet İktidarı, Milletin İktidarıdır”
Yurtbay: “Saadet İktidarı, Milletin İktidarıdır”

Yurtbay: “Saadet İktidarı, Milletin İktidarıdır”

09.06.2018 17:21 12 14 16 18 yazdır
Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, Türkiye’de Fenerbahçe'dekinin benzeri bir dip dalga ile AK Parti’nin iktidardan düşeceğini öne sürerken, “Saadet İktidarı, Milletin iktidarıdır” dedi.

 

Saadet Partisi Bartın 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, adaletin tek bir kişiye bağlı olduğu durumda doğru işlemeyeceğini savunurken böyle bir durumun ülkeye zarardan başka bir şey getirmeyeceğini savundu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kongresine değinen Yurtbay, tıpkı Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık başkanlığının sona erdirilmesi gibi Türkiye’de bir dip dalga ile AK Parti’nin iktidardan düşeceğini öne sürdü. Yurtbay, “Saadet İktidarı, Milletin iktidarıdır” diyerek oy istedi. 

Kurucaşile’de esnafla biraraya geldi

 

Son dönemdeki siyaset üslubu ve tarzıyla ülkenin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisi’nin Bartın Milletvekili Adayı Ünal Yurtbay, seçim çalışmaları kapsamında Kurucaşile ilçe esnafı ile bir araya geldi. Esnafla yaptığı sohbetlerde yaklaşan 24 Haziran seçimleri süreci ile ilgili çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Ünal Yurtbay, şunları söyledi: 

“Zarardan başka bir şey getirmez”

 

“Adaletin ve hakkın olmadığı bir ülkede barış olmaz. Siz eğer ülkede adaleti sağlayamıyorsanız, işte o zaman sorun daha büyük demektir. Adalet her şeyden önemlidir. Adalet maalesef yürütmenin insafına bırakıldı. Eğer biz iktidar olursak bu gidişatı değiştireceğiz. Cumhurbaşkanını partili değil, tüm vatandaşı kucaklayan yürütme organı olarak ayıracağız. Adalet her vatandaşımız için gereklidir. Adalet sistemini tek adama yüklemek, ülkemiz için zarardan başka bir şey değildir. 

Fenerbahçe örneği ve dip dalga

 

Bugüne kadar ülkemizde yürütülen ekonomi politikaları ülkemizi zenginleştirmedi, obezite hastası gibi şişirdi. Ülkemizde vatandaşa ödenecek para, borçlara ve rantiyecilere gidiyor. Biz rantiyeci derken havadan para kazanan ve spekülasyon yaşatan insanları kast ediyoruz. Elbette bunların önünü keserek hep birlikte kalkınacağız. Bu esnada Fenerbahçe’yi de anmadan geçemiyorum. Aziz Yıldırım 20 yıl hizmet etti. Ancak, taraftar Aziz başkana 'yeter' dedi ve değiştirdi. İşte buna biz dip dalga diyoruz. İşte biz de 24 Haziran’da sandıkları dip dalga ile patlatarak geleceğiz. 

Sürecin reçetesi kamplaşmakta değil kucaklaşmakta

 

Biz seçim sürecini kavgaların, sataşmaların, iftiraların yapıldığı bir dönem olarak görmüyoruz. Seçimler ülke gündeminin dile geldiği, siyasi partilerin bu gündeme ilişkin değerlendirmelerini yaptığı bir süreçtir. Kavga değil birliktir aslında. Bugün baktığımız zaman ise bu durumdan çok uzak bir süreç karşımızda. Biz buna mahal vermeyeceğiz. Bizim için bu sürecin reçetesi, kamplaşmak ve kutuplaşmak değil, kardeşlik ve kucaklaşmayı esas alan anlayışımızdır. 

Son 1,5 yıldır çalışmalarımız hamdolsun ciddi mesafeler kat ettiğimizi gösteriyor. Bundan dolayı da şu anda morali en yüksek parti, Saadet Partisi’dir. Bunu görmekten de memnuniyet duyuyoruz. Saadet İktidarı, milletin iktidarıdır” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri