Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİYASET > “Köylerimizin alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyoruz”
 “Köylerimizin alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyoruz”

“Köylerimizin alt yapı sorunlarını çözmeye devam ediyoruz”

09.07.2018 16:22 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “KÖYDES projesi kapsamında devam eden projelerle köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirmenin gayreti içerisindeyiz." dedi.


 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da 265 köyün altyapı, yol ve içme suyu problemlerini büyük ölçüde çözdüklerini belirterek, “KÖYDES projesi kapsamında devam eden projelerle köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

 

Bakraçboz Köyü Kanalizasyon Ve Arıtma Tesisi ihalesi 23 Temmuz’da

Milletvekili Tunç, yol ve içme suyu çalışmalarının yanısıra, nüfusu fazla köylerin kanalizasyon ve arıtma tesisi projelerine de önem verdiklerini belirterek, bu kapsamda Bartın Kozcağız Bakraçboz köyüne 3481 mt. Kanalizasyon Şebekesi Döşenmesi ve 1 Adet 500 Kişilik Paket Arıtma Tesisi Yapım İşinin ihalesini 23 Temmuz 2018 tarihinde Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Bartın’a 2018 Köydes’ten 22,1 milyon lira


2018 yılı yatırım programı kapsamında Bartın Merkez ve ilçelerine 22 milyon 103 bin 300 TL. KÖYDES ödeneği ayrıldığını belirten Milletvekili Tunç, 2005 yılından bu yana KÖYDES Projesi kapsamında Bartın iline ayrılan KÖYDES ödeneğinin 150 milyon lirayı aştığını belirtti. KÖYDES projesi ile köylerde alt yapı, yol ve içme suyu çalışmalarını başarı ile gerçekleştirdiklerini, köylerde yaşayan vatandaşlarımızın daha müreffeh bir hayat sürebilmelerinin yolunu açtıklarını, 2018 yılında ayrılan kaynakla da eksikliklerin giderilmesi için çalışacaklarını belirten Milletvekili Tunç, İl Özel İdaresinin kendi bütçesinden yapılan yol ve içme suyu yatırımları ile birlikte AK Parti iktidarlarında Bartın’ın köylerine 250 milyon lira civarında yatırım yapıldığını belirtti.

 

Milletvekili Tunç, KÖYDES projelerinin Bartın’da başarı ile uygulanmasını sağlayan Sayın Valimiz başta olmak üzere İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimize, İl Özel İdaresi çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri