BEYAZ GERÇEK


Bu makale 2019-02-09 10:58:40 eklenmiş ve 1165 kez görüntülenmiştir.
TUĞÇE KALAYCIOĞLU BAKAR

 

Yaşı 100’e yaklaşmış kişilere genelde “Ne yedin ne içtin de bu yaşa kadar yaşamayı başarabildin ninecim, dedecim” diye sorarlar.

Çoğunun verdiği cevabın ortak yanı ise “Yoğuurttt…” olur. Yani diyorum ki sizlere ölümsüzlük iksirinin ana maddesi işte bu besin. Hadi gelin birlikte yoğurdun daha nice faydasını öğrenelim...

- Yoğurt sindirim sisteminin kankasıdır. Sindirimi kolaylaştırır hatta süt proteinlerine göre sindirimi çok daha kolaydır. Ve bunun yanı sıra düzenli olarak yoğurt yemek kolon kanserinden önler. Ülseratif kolit tedavisinin ise yıldızlı besinidir.

- Kalsiyum kaynağıdır. Özellikle büyümenin hızlı olduğu dönemde, hamilelikte ve emzirme döneminde günde 3-4 porsiyon süt veya süt ürünleri tüketilmelidir. Ayrıca osteoporozu (kemik erimesini) önler.

- İçeriğindeki fosforu da göz ardı etmemek gerek. Yoğurt fosfor yönünden zengin bir besindir. Fosforun vücudumuzdaki görevi ise hücre yenilenmesidir.

!!Yoğurdun vitamince zengin olan yeşil suyunu katiyen dökmeyin. Çorbalara karıştırın, ayran yapın için. Çünkü yoğurdun suyu doku yenilenmesini, büyüme ve enerji üretimini sağlar.

 

Bu hafta gerçekten tüm kaynaklara sahip olduğunuza inanın ve eğer ki yaptığınız şey işe yaramıyorsa başka bir şey yapın. Güzel haftalarrr!

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi