BİR KADIN VE BİR ERKEK MESELESİ


Bu makale 2019-02-02 10:02:56 eklenmiş ve 1026 kez görüntülenmiştir.
TUĞÇE KALAYCIOĞLU BAKAR

 

Bugün sizlerle beslenme dışında bir konudan bahsetmek istiyorum. Yıllardır çözülemeyen, kaos içinde gidilip gelinen ve “cabalarla” dolu olan ikili ilişkinize umarım çözüm olurum. Bu mevzuyla ilgili yazmaya, konuşmaya başlasam ne sayfalar ne gazeteler yeter ama bugün en genel bir çerçeveden aşka, sevgiye, evliliğe değineceğim.

Bir kere en başta şuradan başlayalım. Kimse dünyaya cinsiyetini seçerek gelmiyor veya bunun bir ayarlaması yok. Anne ve babanızdan gelen X kromozomları bir araya geliyor kız oluyorsunuz, anneden X, babadan Y kromozomu bir araya geliyor erkek oluyorsunuz. Yani anlayacağınız o ki “keşke erkek olsaydım” veya “keşke kız olsaydım” gibi düşüncelerle boşu boşuna uğraşmayın, siparişle olmuyor çünkü bu işler…

Genetiksel gerçekliği kabullendikten sonra bir de ilişkilerde mutlu olmaya bakalım. Aslında evreninde işaret ettiği üzere her şey kadının elinde... Eğer bir kadın kendi özünü tanıyorsa, kendine değer veriyorsa ve kendini seviyorsa evlendim ben veya nasıl olsa sevgilim var diyip kendini bırakmıyorsa kısacası kendi öz benliğine saygısı varsa ışık saçar parıldar ve kocası, sevgilisi onu hep daha çok sever; her şeye rağmen elinde olmayan sebeplerden olası kötü bir durumla karşı karşıya kaldığı zamanda ayakları yere daha sağlam basar.

 

Hey! Sana diyorum güzel kadın. Cildim kırıştı, ellerim buruştu, çok şişmanım, çok zayıfım gibi şeylerle uğraşmayı bırak artık. Kendini bir erkek için yetersiz hissetme! Baktın ki gerçekten kendi ruhuna ters bir fiziksel durumun var o zaman yenilenmeye çalış.

 

Gelelim sohbet muhabbete…

 

Teknoloji çağındayız diye iyice modern takılır olduk. Yan odadan yan odaya telefon üzerinden iletişim kuruyoruz. Neden? Çünkü üşeniyoruz. Ondan sonrada daha sevgi dolu bir aşk, evlilik istiyoruz. Geçiniz bunları canlarım, ciğerlerim. Kocanız eve geldiğinde siz onu kapıda şıkır şıkır kıyafetiniz, mis kokunuz ve güler yüzünüz ile karşılamıyorsanız, ellerinizle güzel yemekler yapmıyorsanız ve üstüne bir de “Günün nasıl geçti?” diye sormayıp hızlı hızlı yemeğinizi yiyor ve herkes farklı odalara çekilip kendi televizyon programını izliyorsa veya aynı odada televizyona dalıp gidiyorsanız ben buna “evlilik” değil, “aynı çatı altında arkadaşlık” derim. Belki bu model sizlere “Yeni gelini” yansıtabilir ama yaşınız kaç olursa olsun, kaç tane çocuğunuz olursa olsun önce kendinize sonra kocanıza değer verip bunu kocanıza göstereceksiniz ki o sıcacık aile birliği devam etsin. Unutmayalım ki yuvayı dişi kuş kurar

 

Modern kadının işi de zor. Hem evde hem dışarıda çalışacak. Evin yemeğiydi, ütüsüydü, çamaşırıydı, bulaşığıydı derken bir de üstüne iyi “Anne” olamaya çalışacak. Hem kendimi hem sizi çok iyi anlıyorum. Amma velakin bu konuda erkek giriyor işte devreye.  Kesinlikle hem manevi hem maddi olarak eşini ve evini destekleyip sorumluğunu bilmesi gerekiyor. Karısından biraz daha fazla kazanıp, iş koşullarında seviye olarak bir tık yüksek olan erkek kendini saf dışı bırakılmamış hissediyor. Güzel kadın; bu konuda senden tek ricam var. Her şeyi kontrol etmeye çalışma. Bırak adamda adamlığı bilsin ve rahatça sorumluluklarını yerine getirebilsin.

 

Bir diğer mevzuda erkekler elde ettiği değil, keşfettiği kadını severler. Erkeğe kendinizi cepte duygusunu hiçbir zaman yaşatmayın. Eğer ilişkilerinizde heyecan yaşamak, aşkı devam ettirmek istiyorsanız evliliğinizin kaçıncı yılında olursanız olun kendinizi keşfettirmeye devam edin. Aman bizden geçti artık diye düşündüğünüz anda işler sarpa sarmaya başlar. Çünkü aşk güzel şey... Oksitosin hormonun salgılanmaya devam etmesi mükemmel bir şey. Sevmek, sevilmek ve sayılmak çok değerli bir duygu

Ve son olarak bir erkeğin size kaba davranmasına, şiddet uygulamasına müsaade etmeyin. Çünkü siz de bir annenin evladısınız.

 

Aşkı doyasıya yaşayacağınız bir hafta sizinle olsun…

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi