ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİNE DİKKAT!


Bu makale 2018-11-05 11:18:03 eklenmiş ve 1471 kez görüntülenmiştir.
TUĞÇE KALAYCIOĞLU BAKAR

 

İnternette “mucize zayıflama çayı/hapı” olarak gezinip duran sağlığınızı bozacak birçok ticari amaçlı ürün olmaya başladı. Bunun üzerine bugün sizlere o zararlı ürünlerin etkilerinden bahsetmek istiyorum.

Çaylarla, ilaçlarla uzun süreli sağlıklı bir şekilde kilo verip, verdiğiniz kiloyu korumanız mümkün değil. Çoğu kişi diyetle veya sporla uğraşmak yerine pratik olana yönelmek istiyor ama halbuki bilmiyorlar vücutları için daha kötü bir ortam hazırladıklarını.

Zayıflama ilacı diye satılan ürünler genelde alınan kalorinin yakılandan daha az olmasını sağlamaya çalışır. Zaten bir kişi günlük hayatında da aldığı kaloriyi az tutup yaktığını artırırsa yani yediğini yakarsa herhangi bir sağlık sorunu yoksa zaten kilo verebilir. Bu yüzden bu tür oyunlara aldanmayın. Üstüne üstlük birçok da yan etkisi var bu tarz ürünlerin.

Piyasada ki zayıflama ilaçlarını kullanan kişilerde; taşikardi, çarpıntı, göğüs ağrısı gibi rahatsızlıklar gelişmeye başlayabilir. Uzun dönem kullanıldıklarında oluşacak hastalıklar daha şuanda resmi olarak bilinmemektedir. Ama eğer siz hayatınıza değer veriyorsanız asıl mucizenin kendiniz olduğunu bilin ve bu ürünlerin yanlarından bile geçmeyin.

Özellikle böbrek, karaciğer, kalp rahatsızlığı olan, diyabeti, hipertansiyonu olan ve hamile olan emziren bireyler kesinlikle insanın sağlığını hiçe sayan bu ürünleri kullanmamalıdır.

Yani size bir diyetisyen olarak tavsiyem piyasada doğal zayıflama hapı, şu kadar günde bu kadar kilo vermek garanti gibi satılan hiçbir reklama kanmayın. Çünkü bu tarz şeyler sizi değil sağlığınızı ve cüzdanınızı zayıflatır.

 

Sevgilerimle...    

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi