15 TEMMUZ DESTANI


Bu makale 2019-07-17 16:29:56 eklenmiş ve 1376 kez görüntülenmiştir.
RECEP ŞAHAN

 

Bundan üç sene evvel milletçe bir felaketin eşiğinden döndük. Mazisi darbelerle dolu bu millet ilk defa o gece “darbeye dur” dedi. Bu darbe girişimi de silahlı bir kalkışma idi. Lâkin öncekilerden farkı daha evvel halkımızın abdestli-namazlı, dini bütün olarak bildiği FETÖ’nün “Altın Nesili” tarafından sahnelendi. Yıllardır bu necip millet “bunlar alnı secdelidir, zarar gelmez” dediler ve bunlara güvendiler. Vatana millete faydalı insanlar yetiştiriyorlardı! Ancak o gece gördü ki aslında “altın nesil” değil “canavar nesil” yetiştirmişler. Milletin tankını milletinin üzerine sürüp ezip geçmekte tereddüt etmeyen, milletin uçağı ile milletin üzerine bomba yağdıran, milletin meclisini bombalayanlar   bize gösterdiler ki aslında canavar nesil yetiştirmişler. O gece milletin meclisini bombalayanlar ALTIN NESİL idi. O gece “Gölbaşı Özel Harekat’ı bombalayan ve 51 polisimizi şehid edenler de bu ALTIN NESİL idi. Yunan uçakları değildi. Üstelik o F16’ları kullananlar abdestli idi! Aynı şekilde o gece boğaz köprüsünde 34 vatandaşımızı katledenler de Yunan askerleri değildi.

O gece 251 şehid verdik, 2 bin 196 gazimiz var. Hala tiyatro diyorlar.Tiyatro diyenler gelsinler de 250 şehidimizin yakınlarına ve 2 bin 196 gazimize desinler bakalım. Cesaretleri varsa. 15 Temmuz tiyatro ise 251 şehid ve 2 bin 196 gazi tiyatrocu mu oluyor!? Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar!

15 Temmuz tiyatro ise o gece Adil ÖKSÜZ Akıncı üssünde ne arıyordu? Gerçekten tarla bakmaya mı gitmişti yani? Sahi Adil ÖKSÜZ kimin adamı? 15 Temmuz öncesi ABD’ye gidiş gelişleri net ortadayken kimin adamı sorusu da abes olmuyor mu aslında?

Şurası kesin hiçbir hakiki FETÖ’cü davasından vazgeçmedi. İçeri girip çıkanlar, ceza alanlar almayanlar, kamudan ihraç olanlar olmayanlar. Hâlâ davalarının mücadelesini veriyorlar. Hâlâ sızmaya devam ediyorlar. Yöntem değiştiriyorlar. Sızmadıkları alan da yok. Her enstrümanı kullanıyorlar. Yine şurası da kesin ki FETÖ’cülük virüsü bulaşmış biri artık bir daha o virüsten kurtulamıyor.

FETÖ, 40 yıldır devletin kılcallarına kadar sızmış bir yapı. Vitrinde kulağa hoş gelen kavramlar: CEMAAT, HİZMET, ALTIN NESİL, DİYALOG, HOŞGÖRÜ,SEVGİ... Gerçek yüzleri, namluyu millete doğrulttuklarında, 15 Temmuz’da ortaya çıktı. O gece vitrin dağıldı. İçerisi göründü.

Ancak bir delikten ikinci defa ısırılmamak için çok dikkatli olmak durumundayız. Fatö bir zihniyettir. Beslendiği damarları iyi bilmek lazım.40 yıldan beri din kisvesi altında faaliyet yürütmüş ve hala da devam ediyor. Benzer yapılanma başka dini yapılanmalarda da var. Dikkat edilmezse FETÖ gider METÖ gelir. Tarih boyunca din her zaman istismar  edile gelmiştir. Allah ile aldatanlar her zaman olmuştur. (Fatır 35/5)

O gece Allah zalimlerin hain planlarını millet eli ile bozdu (Âl-i İmran 3/54) Millete feraset ve cesaret verdi, milletin kalbine sekînet indirdi. Yoksa koskoca tankın altına yatmayı ne ile izah edeceksiniz?

Bu millet; şehadeti göze alıp darbeci generali  alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer HALİSDEMİR’leri, göğsünü tanklara siper eden Sabri ÜNAL’ları ve Metin DOĞAN’ları, namlunun üzerine yürüyen ve darbecilere tek başına kafa tutan Safiye BAYAT’ları, kamyonuyla mahalleliyi de alıp taksime çıkan Şerife BOZ’ları asla utmayacak.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi