GERÇEK İLE YÜZLEŞEMEME


Bu makale 2019-05-01 09:12:57 eklenmiş ve 1370 kez görüntülenmiştir.
Gizem AKCAN

 

Hayatımızda yaşadığımız birçok problemin sebebi, gerçeği görmememizdir.

Oysa her problemde bu soruyu sorsak "GERÇEK NEDİR ?" kaygılardan kurtulacağız.

Gerçeği görmüyoruz ya da görmek istemiyoruz. Bunu da zihnimizin yaşadığımız olayı çarpıtmasıyla sağlıyoruz.

Terk edilmek bir gerçektir ve acı verir ve acı yaşandıktan bir süre sonra geçer, biter. Yeni bir dönem başlar. Ancak değersiz olduğumuz için terk edildiğimiz düşüncesi bir çarpıtmadır, gerçek değildir ve bu bir kaygıdır. Geçmez, bu inanışla bir ömür ve bir çok ilişki tüketilir.

Sevdiğimiz kişi çok yemek yiyordur, risklerini biliyordur ama kilo vermeye ruhen henüz hazır değildir. Biz de onu bu konuda zorluyoruzdur. Gerçek, onun kilolu olduğudur. Ancak onun kilosu yüzünden her an kalp krizi geçirecek olması ve bizim yalnız kalacak olmamız bir çarpıtmadır. Bu kaygıdır. Geçmez, bu inanışla bir ömür ve bir çok paylaşılacak güzel an tüketilir.

İşimizde başarısız bir gün geçirmişizdir. Gerçek, insan olduğumuz, bazen başarılı bazen de başarısız olabileceğimizdir. Ve hayatın iniş ve çıkışlarla dolu olduğudur. Ancak bu başarısızlığın hep süreceği, hatta işten atılacağımız bir kaygıdır. Geçmez, bu inanışla bir ömür ve bir çok iş imkanı tüketilir.

Her zaman kendimize "Gerçek nedir ?" sorusunu soralım. Gerçeği görelim. Kaygılardan uzak, zihnin çarpıtmaları olmadan kendimizi nasıl da iyi ve güvende hissettiğimizi fark edelim. Gerçeğin getirdiği acı yaşanır ve biter, bir ömür boyu sürmez. Gerçeği kabul edince o acının içinden geçer, mutlu günleri yine yaşarsınız. Oysa kaygı hiç kaybolmaz.Her fırsatta kendini hatırlatır. İşte o zaman yaşayan bir ölü oluruz.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi