Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Mustafa Ahmet OKTAY > “HEDEF BÜYÜK, ZAMAN DAR, İŞİMİZ ÇOK”
Mustafa Ahmet OKTAY

“HEDEF BÜYÜK, ZAMAN DAR, İŞİMİZ ÇOK”

22.05.2018 10:41 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mustafa Ahmet OKTAY


Bu sözler Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’ye ait.

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda Bartınlılara seslendi.

Milletvekili listelerinin açıklanmasının ardından Muharrem İnce’ye yakın isimlerin listenin dışında kalması ve İnce’nin twitter hesabından hastalığı sebebiyle Bartın ve Zonguldak mitinglerini iptal edebileceğinin sinyallerini vermesiyle ortalık adeta birbirine girdi.

Tesadüfler Muharrem İnce’nin adeta yakasını bırakmadı.

Önce CHP Genel Merkezi’nin 24 Haziran’daki milletvekili aday listelerini açıkladı.

Açıklanan listelerde Bartın ve Zonguldak dahil olmak üzere Muharrem İnce’ye yakınlıklarıyla bilinen milletvekillerinin listeye girememesi tesadüf zincirinin ilk halkası oldu.

Listelerin kamuoyuna sızmasının ardından Muharrem İnce’nin sesinin kısık olduğunu öne sürerek attığı tweet, gündemi bir an da değiştirdi.

Ulusal alanda “İnce, kırıldı”

“İnce, darıldı”

“İnce, arkadaşlarının aday yapılmadığını öğrenince Bartın ve Zonguldak programını sesini bahane ederek iptal etti” şeklinde ve buna benzer iddialar ortaya atıldı.

Yapılan görüşmelerin ardından bir günlük dinlenme arası vermeyi düşünen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bartın ve Zonguldak’ta halka sesleniş konuşmasını yapmaya karar verdi.

Beklenen oldu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bartın’dan tüm Türkiye’ye mesajını verdi.

İnce, Bartınlıları selamladıktan sonra ilk olarak yaşananları anlattı.

İnce, konuşmasının ilk bölümünde, “Milletvekili listeleri açıklandı. Memnun olan olur olmayan olur. Bu tasarruf genel merkeze aittir. Genel Merkez milletvekili listelerini açıkladı. İnşallah ben Cumhurbaşkanı olduğumda Bakan listelerini açıklayacağım” diyerek listeye giremeyen milletvekillerinin yanında olduğunu hissettirdi.

Muharrem İnce’nin bu konuşması parti kanadında “Hodri Meydan” şeklinde de algılanırken, “Listeye giremeyenlerin gönlünü aldı” şeklinde de yorumlandı.

Milletvekili listelerinin kim olduğunu bir kenara bırakan Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin Bartın’dan yaptığı konuşmanın manşeti ise şu oldu;

“Hedef büyük, zaman dar, işimiz çok”

İnce, şu an bunlarla uğraşılacak zamanın ve hallerinin olmadığını açıkça ifade etti.

Listeye giremeyen tüm milletvekillerinin arkadaşları olduğunun da altını çizmeyi unutmayan İnce, herhangi bir krizin olmadığını da ulusa seslenerek açıklamış oldu.

Muharrem İnce’nin Bartın’da halka seslenişinden özellikle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçmenlerinin de ortaya çıkartılması gereken mesajlar var.

Bunlardan en önemlisi, Muharrem İnce’nin kalbinde her zaman CHP olacaktır ama şu an CHP, AK Parti, MHP, SP şeklinde ayırımların yapılmaması gerektiğidir.

Bu mesajlarla Bartın’daki seçmenlere de birbirleriyle uyum ve barış içerisinde bir seçim olması gerektiği uyarısında da bulunmuş oldu, Sayın İnce.

Bartın’da ortaya şu sonucu da koymamız gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri mutlaka birbirinden ayırt edilmelidir.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.