Tunç’a coşku dolu karşılama

AK Parti Bartın İl Teşkilatı, TBMM Grup Başkan Vekilli seçilen Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç için coşku dolu bir karşılama organize etti.
Bu haber 2022-06-13 09:26:19 eklenmiş ve 552 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

AK Parti Bartın İl Başkanlığı önünde davul zurna eşliğinde, meşaleler, konfetiler ve çiçeklerle karşılanan Milletvekili Tunç, karşılama için başta İl Başkanı Turhan Kalaycı ve ekibi olmak üzere herkese teşekkür ederken, “Mahcup ettiniz bizi. Fazla abartı bizim tarzımız değil, biraz daha mütevazı olmamız lazım. Yine de teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti ve Türkiye için bir şans olduğunu vurgulayan Tunç, 20 yıllık AK Parti iktidarlarından Türkiye ekonomisinin 4 kat büyüdüğünü anımsattı ve “Pandeminin etkisiyle bütün dünyada gerçekleşen küresel krizin etkilerinden de Türkiye’yi ve milletimizi koruyacak yegâne parti de AK Parti’dir” diye konuştu. Milletvekili Tunç, bütün dünyanın Türkiye’nin izlediği dış politikayı gıpta ile izlediğini savunurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın en tecrübeli, en kararlı ve en cesur lideri olduğunu dile getirdi. Tunç, Türkiye’deki kalkınma hamlesinden Bartın’ın da yatırımlar ile nasiplendiğini, bunların daha da artırılması ve Bartın’ın daha güzel, daha yaşanabilir bir yer olması için bundan sonra da elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

 

 

Milletvekili Tunç için il teşkilatının düzenlediği görkemli karşılama töreninde ilimizdeki AK Partili belediye başkanlarından, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerine, muhtarlardan il ve ilçe teşkilatlarının yöneticilerine kadar çok sayıda partili hazır bulundu.  İl binasına girmeden önce kendisini bekleyen herkesle tek tek el sıkışıp hal hatır soran Milletvekili Tunç, coşkulu karşılama karşısındaki şaşkınlık ve memnuniyetini, “Ne gerek vardı böylesine teşekkür ederim” diyerek dile getirdi.

 

 

Daha sonra İl Başkanlığı binasındaki salonda Milletvekili Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz’ın yanı sıra partinin il ve ilçe yönetimleri ile biraraya geldi.

 

 

Kalaycı: “Bartın’ın gururu, Allah yar ve yardımcın olsun”

 

Burada ilk konuşan AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı oldu. Tunç’tan “Bartın’ımızın gururu” olarak bahseden Kalaycı, Bartın’ın son dönemde peşi sıra gelen güzel haberlerle anılır olduğuna dikkat çekti. Önce Bartınlı Milli Boksörümüz Şennur Demir’in Dünya Şampiyonluğu, ardından da Milletvekili Tunç’un TBMM Grup Başkan Vekilliği’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile atanmasının kendilerini çok sevindirdiğini ve Bartınlılar olarak kendilerini gururlandırdığını belirterek başladığı konuşmasını, “Çok güzel bir makam kendisinin getirildiği… Sayın Vekilimiz Parti Sözcülerimizden bir tanesidir, 5 kişiden biridir. Sayın Vekilimizin makamının yükselmesi Bartın’ın daha fazla önem kazanması anlamına gelmektedir. Ben Sayın vekilimize yeni görevinde başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Güzel bir makam… Biz ona güveniyoruz. İnşallah en iyi şekilde temsil edecek Bartın’ımızı, Türkiye’mizi, partimizi” dedikten sonra sözü Milletvekili Tunç’a bıraktı.

 

Karşılama için herkese teşekkür etti

 

Sözlerine kendisine layık görülen böylesine coşkulu karşılamadan dolayı herkese çok teşekkür eden Tunç, “Zahmet verdiniz. Uzaktan yakından gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Bartın’a aslında geçen hafta sonu geleceğini ancak partisinin Kızılcahamam’daki kampı nedeniyle bunun mümkün olamadığını anımsatan Tunç,  Bartın’a 1 hafta gecikmeli olarak geldiği için partililerden kendisini mazur görmelerini istedi. Tunç, bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi sık sık biraraya gelerek partisinin Bartın İl Teşkilatını hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı’nın tensipleri, MYK üyelerinin kararları doğrultusunda aday gösterilerek partili milletvekillerinin oylarıyla AK Parti TBMM Grup Başkanvekili seçildiğini anımsatan Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunun için öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize ve çok değerli oylarıyla bizleri bu değerli göreve yayık gören milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Cenab Allah bizleri bu değerli göreve layık görür. AK partimizde çok önemli bir görev. Bunun bilincindeyiz, farkındayız. Benden önce görev yapan çok değerli Grup Başkanvekillerimiz, benim bayrağı devir aldığım Cahit Özkan kardeşim, onlardan devir aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak, partimizi en iyi şekilde temsil edebilmenin gayreti içerisinde olmaya devam edeceğim.

 

 

“Cumhurbaşkanımız partimizin ve Türkiye’nin şansı”

 

AK Partimiz milletin partisi, AK Parti eser siyasetinin adresi. AK Parti 20 yıldan bu yana gösterdiği icraatlar ve ortaya koyduğu eserlerle 100 yılda yapılamayanları 20 yılda ortaya koyan bir iktidar partisi. Ve onun lideri Sayın Cumhurbaşkanımız, demokratik siyasi hayatımızın en uzun süre Başbakanlığını yapmış ve ardından da halkoyu ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı. Ardından da artan bir oy ile yeniden Cumhurbaşkanı seçilen liderimiz. Milletin refahı için, ülkemizin kalkınması için 20 yıldır gecesini gündüzüne katan bir lidere sahibiz. AK Parti’nin de en büyük şansı bu.

 

“Milletimizi ekonomik krizden koruyacak kadrolar bizde”

 

20 yılda ülkemizi ekonomide 4 kat büyüten bir partinin mensuplarıyız. Pandeminin etkisiyle bütün dünyada gerçekleşen küresel krizin etkilerinden de Türkiye’yi ve milletimizi koruyacak yegâne parti de AK Parti’dir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Biz çünkü yılda -9 küçülen bir Türkiye devralmıştık, batık bir ekonomi devralmıştık. Dünyada kriz yokken ülkemizin durumu buydu. Türkiye’yi o ağır ekonomik bunalımdan çıkararak Türkiye’yi 4 kat büyüten, ülkemizin fiziki kalkınmasını büyük ölçüde tamamlayan, alt yapılarını büyük ölçüde tamamlayan, dünyanın en büyük projelerine imza atan, 81 vilayetimizi de en ücra noktalarına kadar şantiyelere ve icraatlara boğan bir iktidarın mensuplarıyız, ki dünyayı sarsan şu küresel ekonomik krizden de ülkemizi ve milletimizi koruyacak olan AK kadrolardır, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, Cumhurbaşkanımızdır.

 

 

“Milli irade bayrağını yere düşürmedik”

 

Sayın Cumhurbaşkanımız 20 yıllık icraatlarını ortaya koyarken, AK Parti çok büyük tuzaklarla karşı karşıya kaldı. Darbelerle karşı karşıya kaldık, muhtıralar yedik. Ancak hiç birine boyun eğmedik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milli iradenin bayrağını milletimiz ile birlikte mücadele ederek hiçbir zaman yere düşürmedi ve düşürmeyecek inşallah.

 

“Demokrasimizin standartlarını yükselttik”

 

Türkiye’nin ekonomik ve fiziki kalkınmasını yaparken demokratik standartlarını da yükselttik. İnsan hak ve hürriyetlerini daha da ileriye taşıdık. Türkiye’yi darbelere karşı daha dayanıklı hale getiren anayasa ve mevzuat değişikliklerini gerçekleştirdik. Darbecilerin yargılanmasının yolunu bile bu iktidar açmıştır. Ve Türkiye’nin demokrasisinin standardını yükselttik.

 

“Bütün dünya dış politikamıza gıpta ediyor”

 

Türkiye’nin dış politikası, bütün dünya ülkelerinin gıpta ile baktığı bir dış politikadır. Uyguladığımız dış politika insani, vicdani hakkani ve adaletli bir dış politikadır. Ülkesinin güvenliğini düşünen, güneyimizde küresel güçlerin biraraya gelip terör devleti kurmak istediklerinde ‘hayır’ diyen bir lidere sahibiz. Ve bakın kurdurmadık. Harekâtlar yapıp duruyoruz. Askerlerimiz orada nöbette, ülkemizin güvenliği için çarpışıyor orada. Şehitler veriyoruz bu uğurda. Bu vesile ile tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz şehitlerimiz, terör şehitlerimiz ve daha önce Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana vatan uğruna, bayrağımız uğruna hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımıza buradan rahmet diliyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah onların emanetlerine sahip çıkabilmeyi Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Doğu Akdeniz’deki haklarımızı yemeye çalıştılar ‘hayır’ dedik, Libya ile mutabakatımızı yaptık. İşte Karadeniz’deki doğalgaz keşfi, Azerbaycan’da 30 yıldır süren işgale son verilmesi. Bunlar dış politikadaki başarılarımız.

 

“Dünyanın en tecrübeli, cesur ve kararlı lideri Erdoğan”

 

Şimdi, Ege adaları ile ilgili olarak Yunanistan’ı galyana getirmek isteyen bir takım küresel güçler var. Müsaade eder miyiz? Şimdiye kadar hiçbir zaman milletimizin hakkını hukukunu yedirmedik, bundan sonra da yedirmeyeceğiz inşallah. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşunu her beraber biliyor ve görüyoruz. Bütün dünya da bunun farkında. Dünyanın en tecrübeli, en kararlı ve en cesur liderine sahip bir ülkedir Türkiye. Rusya ile Ukrayna arasında çıkan anlaşmazlığı ‘Ey Erdoğan siz gelin ve arabuluculuk yapın’ denilen bir ortamdayız. Bu Türkiye için büyük bir kazanç. 2023’e giderken milletimiz bütün bunları görüyor ve takdir ediyor.

 

“Muhalefet karalama siyaseti yapıyor”

 

Diğer taraftan da Türkiye’nin ilerlemesi karşısında taş koymak isteyen, maalesef darbecileri, teröristleri cesaretlendiren bir siyaset anlayışı ile yoluna devam eden bir muhalefet anlayışı var. Sürekli karalama siyaseti yapan, sürekli karamsarlık pompalamak isteyen, ekonomide bir güvensizlik ortamı oluşturmak isteyen muhalefet anlayışı var. Ama milletimiz hiçbir zaman bunlara taviz vermiyor. Geçmiş 20 yılda 15 sandık kondu milletimizin önüne, milletimiz hiçbir zaman o karamsarlık pompalayan, felaket tellallığı yapan, sürekli hakaret siyaseti yapan, karalama siyaseti yapan siyaset anlayışına cevaz vermedi, izin vermedi. Bundan sonra da vermeyecektir. Türkiye 2023 ve sonrasında dünyanın süper güçleri arasında yer alacaktır.  Bundan hiç şüpheniz olmasın.

 

 

“Bartın da kalkınmadan nasibini alıyor”

 

Bartın’ımız da bu kalkınma hamlesinden nasibini almaya devam ediyor. Bugüne kadar 11 milyar liralık kamu yatırımı yapıldı, devam eden 11 milyar daha var. Barajlar, tüneller, üniversite inşaatları, hastanemiz, sportif tesislerimizde ve Organize Sanayi Bölgemizde inşaatlarımız hala devam ediyor. Bakın şu anda 5 fabrikanın inşaatı aynı anda sürüyor. Bartın son 5-6 yıldır göç veren bir il değil, sürekli nüfusu artan bir il konumuna geldi. Bu artış daha da devam edecek inşallah.

 

Teşkilata teşekkür etti

 

Tabi bu başarı siyasete yansıyor. Yüzde 28’den aldığımız oyları, 39, 49, 54 ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 60’ın üzerinde 70’e doğru tırmanan bir potansiyeli yakaladık. Bu sizler sayesinde, teşkilatımız sayesinde oldu. Sizlerin iyi günlerinde, kötü günlerinde sürekli halkımızın yanında olmanız sayesinde oldu. İnşallah bunu önümüzdeki şu 1 yıllık süre zarfında artırarak devam ettireceğiz. Ben bunun için de hepinize teşekkür ediyorum.

 

“Bartın’ımızı daha da geliştirmenin gayreti içerisindeyiz”

 

Eğer benim yeni görevimin Bartın’a bir faydası olacaksa bunu elbette ki aktarabilmenin gayreti içinde olacağız. Zaten bugüne kadar olan yatırımlarımızla ilgili takiplerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah bundan sonra çok daha kolaylaştırarak ve hızlandırarak Bartın’ımızı ilçelerimizle, beldelerimizle ve köylerimizle daha müreffeh bir yer haline getirmenin, daha yaşanabilir bir yer haline getirmenin, daha yeni yeni projelerle daha da geliştirmenin, Batı Karadeniz’in bir yıldızı gibi parlatmanın, Filyos Projesi ile istihdamı daha da artırmanın ve diğer alanlarda da Bartın’ımızı geliştirmenin gayreti içerisinde olacağız.

 

 

“Abartı bizim tarzımız değil, mütevazi olmamız lazım”

 

Ben hepinize teşekkür ediyorum. Mahcup ettiniz bizi. Böyle davul zurnalı karşılanmaktan biraz çekingenlik var bizde. Fazla abartı bizim tarzımız değil, biraz daha mütevazi olmamız lazım. Yine de teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. İl Başkanımıza ve tüm ekibine, bu organizasyonda emeği geçen tüm kardeşlerimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

 

“Herkesle diyalog halinde olmayı sürdüreceğiz”

 

Bartın’da bundan sonra da diğer siyasi partilerimizle, kamu yöneticilerimizle, Sayın Valimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürekli diyalog içinde Bartın halkının ve ilimizin daha müreffeh bir hale gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi düşünüyorum.”

ETİKETLER : Bartın TBMM AK Parti Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›