Tunç, başarılarını Grup Başkanvekilliği ile taçlandırdı

1998 yılında aktif siyasete atıldığı Fazilet Partisi saflarında, 2001 yılına kadar Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Av. Yılmaz Tunç, kuruluşundan itibaren gönül ve büyük emek verdiği AK Parti’de 5 dönem üst üste Milletvekili seçilerek kolay kırılmayacak bir rekora imza atarken son olarak getirildiği TBMM Grup Başkanvekilliği ile de hem Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem de parti yöneticileri tarafından ne kadar önemsendiğini ve güvenilir bulunduğunu bir kez daha ispatladı. Tunç, “Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek yeni görevine başladı.
Bu haber 2022-05-26 10:22:53 eklenmiş ve 916 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

1999-2004 yılları arasında İstanbul Pendik Belediye Meclis Üyeliği, 2001-2007 yılları arasında AK Parti Pendik Kurucu İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, 23-24-25-26-27. Dönemler Bartın Milletvekili seçilme başarısı gösterdi. Üstelik Tunç’un ilk sırada aday gösterildiği tüm seçimlerde AK Parti’nin Bartın’daki oyları artış gösterdi. 2007-2018 yılları arasında TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği ve Sözcülüğü, 2007-2009 yılları arasında AK Parti Grup Disiplin Kurulu Başkanvekilliği, 2009-2018 yılları arasında AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği, 2010-2012 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 2012'den bu yana AK Parti Genel Merkez Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tunç, son 4 yıldır da TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

 

 

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın Grup Başkanvekilliği görevinden affını istemesinin ardından bu göreve aday gösterilen Bartın Milletvekili Tunç, Adalet Komisyonu Başkanlığı’ndan istifasının ardından bugün (25 Mayıs Çarşamba) TBMM’de yapılan seçim neticesinde AK Parti içinde aldığı görevleri Grup Başkanvekilliği ile taçlandırdı.

AK Parti TBMM Grubu’nda yapılan oylamanın ardından bu göreve seçilen Tunç, sosyal medya hesabı aracılığıyla kendisini bu onura layık görenlere teşekkür etti. Tunç, sözkonusu paylaşımında şunları dile getirdi:

 

 

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve Milletvekillerimizin değerli oylarıyla, AK Parti Grup Başkanvekili görevine seçilmiş bulunmaktayım. AK Parti Grubu olarak, milletimizin refahı için ülkemizin kalkınma yolculuğunda bugüne kadar olduğu gibi ilk günkü heyecanımızla yasama çalışmalarını sürdüreceğiz.

Bu vesileyle; şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve desteklerinden dolayı Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Bayrağı devraldığım Denizli Milletvekilimiz Sayın Cahit Özkan’a bugüne kadarki gayretleri ve çalışmaları için teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun!”

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›