Gururumuz Şennur Demir finale çıktı

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda +81 kiloda Bartınlı milli boksörümüz Şennur Demir, Polonyalı Lidia Maria Fidura'yı yenerek finale yükseldi.
Bu haber 2022-05-20 10:01:30 eklenmiş ve 935 kez görüntülenmiştir.

 

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nın 9. gününde akşam seansı tamamlandı. Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonada 9.gününde  akşam seansında 50, 54, 60, 66, 75 ve +81 kilolarda yarı final maçları yapıldı.

Türkiye'den 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir ringe çıktı.

Avrupa şampiyonu, olimpiyat ve dünya ikincisi Buse Naz Çakıroğlu, İspanyol Laura Fuertes Fernandez'i net bir şekilde yenerek adını finale yazdırdı.

Taylandlı Preedakamon Tintabthai karşısında rahat bir maç çıkaran Hatice Akbaş da finale yükselen isim oldu.

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Busenaz Sürmeneli de 66 kiloda Taylandlı Janjaem Suwannapheng'i net bir skorla eleyerek finale çıktı.

 Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda +81 Ağır sıklette ise Şennur Demir, Polonyalı Lidia Maria Fidura'yı 5-0'la mağlup ederek finale yükseldi. Şampiyonada rakiplerini tek tek eleyerek finale yıkma başarısı gösteren Bartınlı milli boksör Şennur Demir 481 kiloda finalde Faslı Khaija Mardi ile karşılaşacak.

Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nda Polonya’lı rakibi Lidia Maria Fidura'yı mağlup ederek finale yükselen Bartın’ımızın gururu Milli sporcumuz Şennur Demir’i  Eybey Medya ailesi olarak tebrik ediyor, finalde başarılar diliyoruz.

Tüm sıkletlerde yarı final müsabakalarının tamamlanmasıyla Türkiye'den 5 boksör, altın madalya maçına çıkmaya hak kazandı.

- Final eşleşmeleri

Şampiyonada 48, 50, 54, 60, 66, 75 ve +81 kilolarda final maçları, 20 Mayıs Cuma günü yapılacak.

Sıkletlere göre eşleşmeler şöyle:

48 kilo: Ayşe Çağırır (Türkiye)-Alua Balkibekova (Kazakistan)

50 kilo: Buse Naz Çakıroğlu (Türkiye)-Ingrit Lorena Valencia Victoria (Kolombiya)

54 kilo: Hatice Akbaş (Türkiye)-Lacramioara Perijoc (Romanya)

60 kilo: Beatriz Iasmin Ferreira (Brezilya)-Rashida Shakilya Ellis (ABD)

66 kilo: Busenaz Sürmeneli (Türkiye)-Charlie Cavanagh (Kanada)

75 kilo: Tammara Thibeault (Kanada)-Atheyna Bylon (Panama)

+81 kilo: Şennur Demir (Türkiye)-Khaija Mardi (Fas)

ETİKETLER : Bartın Şennur Demir Boks
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›