AK Parti iftarı yoğun katılımla gerçekleşti

AK Parti Bartın İl Başkanlığının iftar programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-05-01 13:57:08 eklenmiş ve 516 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Bartın İl Başkanlığının iftar programı AK Parti 25 ve 26. Dönem milletvekili ve MKYK Üyesi Hasan Sert’in de katılımıyla gerçekleştirildi. Hayalin Kongre ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen iftara TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, ilçe ve belde belediye başkanları, il, ilçe ve belde yöneticileri ile partide görev yapan eski il, ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı. 

 

İftarda konuşan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, pandemi tedvirlerinin ardından 2 yıl sonra teşkilat iftarında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kalaycı, “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif'in sonuna geldik. Rabbim inşallah bizleri feyzinden, rahmetinden yararlananlardan eylesin. Kadir geceniz mübarek olsun. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. 20 yıldız gece gündüz demeden kar, kış, soğuk, çamur demeden, yaz kış demeden, soğuk, sıcak demeden yorulmadan AK Parti'nin sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapmış olduğu bu hizmetlerin gerçekleştirilmesindeki en büyük pay sahiplerinden biri de sizlersiniz. Çünkü biz bu davanın kutsallığına, bu davanın nasıl bir dava olduğunu, bilerek bu davada beraberiz. Dava arkadaşıyız, yol arkadaşıyız. Hayal edilemeyen hizmetleri gerçeğe dönüştüren Recep Tayyip Erdoğan gerçeğini tüm dünyaya haykırıyoruz. Son günlerde küresel bir enflasyon var. Küresel bir enflasyonla mücadele ediyoruz. Elbette eleştiriler olacak. Elbette bizler de kapı kapı, esnaf esnaf, hane hane ziyaretlerimizi yapacağız ve bu süreçte halkımızın ne kadar yanında olduğumuzu gösteriyoruz, göstereceğiz inşallah.” dedi.

 

“Elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

 

Ülke üzerinde oynanan oyunlara da dikkat çeken Başkan Kalaycı, “1 Mayıs işçi bayramı var. Elbette biz alın terinin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Elbette emeğin, ekmeğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama gezi üzerinden provokasyon yapmak isteyenler var. Yani 1 Mayıs üzerinden gezi provokasyonu yapmak isteyenler var. Bunların da dikkatinize arz ediyorum. 2023 öncesi bugüne kadar olduğu gibi bugün de sizler yolum yapılmadı, benim çocuğum işe giremedi. Efendim benim elektriğim yani bahçeme bakan, elektrik, lambam söndürüldü diyerek küsmeden, darılmadan bu teşkilatın kaya gibi arkasında durdunuz. Ve Allah'ın izniyle de durmaya devam edeceğiz. Ben şuna şükrediyorum. Alemlerin Rabbine hamd ediyorum. Bizi Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin yol arkadaşı yaptığı için. Allah'a hamdolsun. 2023 seçimlerine giderken ben biliyorum ki tüm teşkilat mensuplarımız Nemrut'un ateşine su taşıyan karınca misali hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” Diye konuştu.

 

Birlik ve beraberliğimiz pekişiyor

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yaptığı konuşmada, “Hem bu akşamki iftar programımız hem de ilçelerimizde ve beldelerimizde belediye başkanlarımızın ev sahipliğinde düzenlenen iftarlarımıza halkımızın yoğun iştiraki oldu. Milletimizin birlik ve beraberliğini, Bartın'daki teşkilatımızın daha da güçlendiğini görmek elbette mutluluk verici. Ülkemiz 2002 yılından bu yana AK Parti'yle idare ediliyor. Milletin iktidarı, 2002’de milletimiz AK Parti'yi tek başına iktidara getirdi ve 2002’den bu yana yapılan bütün seçimleri 20 yıldır kazanıyoruz. Ve açık Arafat'la kazanıyoruz. Milletimiz önüne konulan her sandıkta güvenini AK Parti'den yana Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı. Milletimizin bu güvenini boşa çıkarmamak için çok çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Hayal dahi edilemeyen icraatlar ile ülkemizi tanıştırdık. O büyük icraatları gerçekleştirdiğimiz için milletimiz zaten AK Parti'den kopmadı. Kendi sesini kısmak isteyenlere karşı dik durdu, onurlu durdu. Muhtıralara karşı, darbelere karşı milletimizin desteğiyle bugünlere geldik. Ve 20 yılın sonunda ülkemiz her alanda ileriye gitti. Hiçbir alanda geriye gitmedi.” dedi. 

 

Ülkemizin kalkınmasından taviz vermeyeceğiz

 

Vesayetçi anlayışı tarihe gömdüklerini dile getiren Milletvekili Tunç, “Demokrasiyi güçlendirdik. İnsan haklarını daha da ileriye taşıdık. Terörün her türlüsüyle mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz. Şu anda Pençe Kilit operasyonunda askerlerimiz bu ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü için mücadele veriyorlar. Onlar, biz burada daha huzurlu iftar sofralarında iftar yapalım, milletin birlik bütünlüğünü sağlayalım diye canlarını feda ediyorlar. Buradan bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Teröre taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozdurmayacağız. Eğer birlik ve beraberliğimiz daha güçlü olursa bugüne kadar ülkemiz ve milletimiz aleyhinde kurulmuş olan tuzakları nasıl bozmuşsak, karanlık oyunları, karanlık senaryoları nasıl çöpe atmışsak, bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimiz daha güçlü bir şekilde devam ettiği müddetçe ülkemiz aleyhinde, milletimiz aleyhinde tuzaklar kurmak isteyenler hiçbir zaman başarıya ulaşmayacaklardır. Terörün kimler tarafından desteklendiğini hep birlikte görüyoruz. Terörle mücadele eden ve terörün her türlüsüyle mücadele eden bir ülke konumundayız. Bundan taviz vermeyeceğiz. Ülkemizin kalkınmasından taviz vermeyeceğiz.” diye konuştu. 

 

Küresel enflasyonun etkilerinden kurtulacağız

 

Küresel enflasyonun etkilerinden milleti kurtarmakta kararlı olduklarını vurgulayan Milletvekili Tunç, “Bütün dünyayı kasıp kavuran bir küresel kriz var. Avrupa'nın ortasında insanlar marketlerde yağ bulamıyorlar. Böyle bir ortamdayız. Ama böyle bir ortamda sanki bunun sebebinin ülkemizdeki bu küresel enflasyonun sebebinin ülkenin yönetiminden, iktidarından kaynaklandığını söylemeye çalışan bir muhalefet var. Tabii milletimiz artık her şeyi biliyor. Kimin bu ülkenin lehine, kimin bu ülkenin faydasına çalıştığını, kimin yapmak istediğini, kimin ise yıkmak, yakmak için mücadele ettiğini birlik, beraberlik olduklarını çok iyi biliyor, idrak ediyor. O nedenle milletimize hep güveniyoruz. Bundan sonra da inşallah bize güvenen milletimizin güvenini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz inşallah. Bartın'ımızda kuruluştan bu yana görev yapan il başkanlığından, mahalle başkanlığına kadar görev yapmış olan abilerimiz, kardeşlerimiz şu anda aramızda. İşte bu çok büyük bir örnek bir davranış. Başka partilerde bunu göremezsiniz. Görevi bıraktığında unutur giderler. Ama bizde öyle değil. O nedenle işte kurucu il başkanımız Sinan abiden bu yana önceki dönem il başkanlarımız, işte burada eski, önceki dönem ilçe başkanları, hepimiz bir aileyiz, bir aile iftarında bir araya geldik ve inşallah 2023’e, şurada bir yıl kaldı. Bu bir yıllık süre içerisinde partimizin en yüksek başarıyı sağlamak ve parlamentoya daha güçlü bir şekilde, cumhurbaşkanlığı seçiminde de daha güçlü bir şekilde Cumhur İttifakı'nın zaferiyle Bartın'da zaferi kutlamak için hazırız inşallah.” Şeklinde konuştu. 

 

En ücra köylerimize kadar hizmeti götürdük

 

Bartın'da AK Parti'nin başarısının hep yükseldiğine dikkat çeken Milletvekili Tunç, “Yüzde 28’den aldık, 39, 49, 54. Türkiye ortalamasının altından Türkiye ortalamasının çok daha üstüne partimizin başarısını çıkardınız. Bu sizlerin başarısı. Teşkilatımızın, hepimizin, sandık müşahitlerimizin en ücra köydeki köy temsilcimizin onların gayretleriyle oldu. Ve bu gayretler neticesinde her seçimde elde ettiğimiz bu başarı sayesinde AK Parti Bartın'da gücüne güç kattı. Bartın'a 11 milyarlık kamu yatırımını kazandırdık. 11 milyarlık devam eden yatırımımız var. Bunları da süratle tamamlayacağız. Barajlarıyla, tünelleriyle, üniversitesiyle, işte şimdi şehir hastanesi. İnşallah bu senenin sonuna kadar tamamlamaya çalışacağız. Dört yüz yataklı, son model artık çevre illerden bile hasta zeytinin yapılabileceği dört yüz yataklı şehir hastanemizi Bartın'ımıza kazandırıyoruz. Kamu binalarımızın tamamını yeniledik. Önceki gün Milli Eğitim Bakanımız, Bartın'ımızdaydı. Üç yüz on milyon liralık yatırımın kırk bir okula şu anda ona yakın yeni bir eğitim yuvası daha kazandırıyoruz ve ellinin üstüne çıkıyor. KÖYDES projesiyle en ücra köylerimize kadar sağlık, Aile Sağlığı Merkezleriyle en ücra beldelerimize kadar hizmetlerimizi götürdük. Bunlar hepsi sizin sayenizde. AK Parti'nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesinde oldu inşallah.” ifadesini kulandı. 

 

Milyarlarca insanın umuduyuz

 

AK Parti 25 ve 26. Dönem milletvekili ve MKYK Üyesi Hasan Sert de yaptığı konuşmada, Türkiye’nin İslam ve Türk dünyasındaki konumuna dikkat çekti. Sert, “Özellikle FETÖ darbesinden sonra bizim yurt içi ve yurt dışı temaslardan dolayı edindiğimiz kanaat şudur. Yurt içi ve yurt dışı olan yüzlerce telefon almışızdır. Ve şöyle derler yurt dışındaki Türkiye'ye bakan insanlar. Aman size bir şey olmasın. Türkiye'ye bir şey olmasın. Türkiye'ye bir şey olursa biz bütün ülkeler istesek de ayağa kaldıramayız. Ama bir Türkiye ayakta durursa siz bizim bütün ve 120, 130 tane ülkenin tamamını ayağa kaldıracak gücümüz var derler. Size böyle bir görev verildi derler. Dolayısıyla biz kendimizi sadece Bartın olarak Ankara, İstanbul, sadece AK Parti olarak sadece Türkiye olarak göremeyiz. Dünyada bizden ümit bekleyen, Bartın'dan ümit bekleyen, AK Parti'den ümit bekleyen, milyarlarca insanın umudu olmuş bir durumdasınız. Siz bunu kabul etseniz de etmeseniz de dünya tarihi, dünya konjonktürü size bu görevi yüklemiştir. Biz AK Parti olarak ve sizler Bartın olarak kendi başınıza yaşayacak kadar bir alanda olamayız. Biz mutlaka dünya milletlerini masum milletleri kol kanat gerip, onları da ayaklandıracak potansiyeli ve görevi almış durumdayız.” Şeklinde konuştu. Sert, bunu başarabilecek olan anlayışında AK Parti ve Cumhur İttifak’ında olduğuna dikkat çekti.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›