“Abdestimizden şüphemiz yok”

Hakkındaki iddiaları yanıtlayan Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, “Allah’a şükür abdestimizden şüphemiz yok” derken, iddialar ile ilgili olarak önceki dönem de seçimlerde rakibi olan Şeref Emiroğlu’nu suçladı.
Bu haber 2018-12-18 11:32:22 eklenmiş ve 423 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Yapılanın siyasi ahlaka sığmayacağını belirten Erdoğan, alnının ak olduğunu, verilemeyecek hesabının olmadığını söyledi. Erdoğan hem kendisinin nem de ekibinin tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan bir zihniyetle hareket ettiğini savunurken, “Siyasi yaşamım boyunca Allah’ın mahkemesi olan Mahkeme-i Kübra’yı düşünerek hareket eden şahsımı yaptığınız asılsız şikâyetlerle, fani çıkar hesaplarınızla yıpratıp karalayamayacaksınız” dedi.

Zeki Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde, bir kısım basın yayın organlarında kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yaptı. Sözkonusu haberlerin kendisini yıpratmaya yönelik olduğunu savunan Erdoğan, bu yüzden detaylı bir açıklama yapma gereği hissettiğini söyledi. Erdoğan, gelişen olayları en başından ve en ince ayrıntısıyla anlattıktan sonra kanaat oluşturmayı kamuoyunun vicdanına bıraktığını ifade ederken şöyle konuştu:

“Yenilgiyi hazmedemeyenin öç alma isteği”

 

“1999 yılında millete hizmet sevdasıyla çıktığım bu yolda, Cenab-ı Allah’ın izni ve hemşehrilerimin teveccühü ile 20 yılımı geride bıraktım. Son dönemde ortaya çıkan haberlerin asıl kaynağı, 2014 yılındaki yerel seçimlerde rakip olarak karşıma çıkan dönemin CHP Belediye Başkan Adayı Şeref Emiroğlu’nun seçimi kaybetmesinin ardından yenilgiyi hazmedemeyip şahsım ve belediyemizden öç alma isteğidir. Bahse konu seçimler esnasında bu zat ve etrafında bulunan kandırılmış taraftarlarının bizi destekleyen insanlara, kendilerine oy vermediklerinden dolayı baskı, tehdit ve adeta bir siyasi terör uygulama süreci baştan sona bu hadiseyi yaşamış olan hemşehlerimizin hafızalarından hala silinmemiştir.

 

“Cevabı halk sandıkta verecek”

 

İnanıyorum ki, Hasankadı halkı 2014 yılında yapılan seçimin sonuçları belli olduğunda yenilgiyi hazmedemeyerek milletin iradesi olan sandıklara saldırmayı, bulundukları okulun camlarını kırmayı göze alan, jandarmanın havaya ateş açmasına ve biber gazı kullanmasına aldırış etmeyen, sırf onlara oy vermedikleri için insanlara küfreden, hakaret eden bu zihniyete gereken en güzel cevabı, halkımız 31 Mart tarihinde önüne koyulacak olan sandıklarda vereceklerdir.

 

Siyasi ahlaka sığmaz

 

Şimdi tarafımıza isnat edilen suça ilişkin olarak öncelikle ‘müddei iddiasını ispatla mükelleftir.’ Öyle bilmediğim birileri fişleri almış, getirip masama koymuş demekle ve daha sonra bundan nasıl çıkar elde ederim düşüncesine girip kapı kapı gezmekle bu iş olmaz. Böylesi çabalar siyasi ahlaka da sığmaz.

 

“Alnımız ak”

 

Zatın dilekçesi 2015 tarihlidir. Allah’a şükür abdestimizden şüphemiz yok. Ancak yaklaşan yerel seçimleri fırsat bilen bir başka siyasi partiye yeni geçmiş olan bu taze belediye başkan adayı son duruşmadan sonra her nedense habercilere koşuyor. Şahsımı ve belediye personelimizi özel araçlara yakıt aldırmakla suçluyor. Elhamdülillah hukuk çerçevesinde bizler müsterih savunmamızı yapıyoruz. Alnımızın akıyla da izahat verip yolumuza devam edeceğiz.

 

“Sosyal belediyeciliği hep ön planda tuttuk”

 

Görevde olduğumuz süre boyunca ben ve ekibim sosyal belediyeciliği hep ön planda tutan bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam ettik. Şuanda yargılanmamıza sebep olan şey, kanser hastalarımız Hüsnü Çobanoğlu, Şaban Erdoğan ve Selçuk Erdoğan ile diyaliz hastaları Alim Açıkgöz, Gülşen Güngör’ü tedavi olmaları maksadıyla belediye encümen kararı doğrultusunda Karabük, Zonguldak, Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan hastanelere götüren araçların yakıt masraflarının tarafımızdan karşılanmış olması.

 

Yönetmelikle uygulama tutmadı

 

Fakat bunun sosyal yardım yapılmasına ilişkin yönetmeliğe uygun bir şekilde olmadığı, uygulamada hata yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine Sayıştay’ın istişari görüşü alınarak Hasankadı Belediye Başkanlığı Sosyal Yarım Hizmetleri yönetmeliğimizi Meclisimizin oy birliği ile kabul ederek uygulamaya soktuk.

 

“Tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşünen bir camiayız”

 

Halkımıza olan hizmet aşkımızı, beldemize olan sevdamızı bu tür karalama ve suçlamalarla zerre azaltamayacaklar. Hemşerilerim müsterih olsunlar.

Şahsım ve çalışma arkadaşlarım Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayan Hak’tan sonra en büyük gücün halk olduğuna inanan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşünerek bu titizlikle hareket eden bir camianın parçalarıyız.

 

Geleceğe emin adımlarla yürüyoruz

 

Ayrıca, Hasankadı beldesinin köy gibi idare edildiğini iddia eden muhatabım olamayan bu zata sizin aracılığınızla iletmek isterim ki, bugün Hasankadı son 5 yıllık dönem içerisinde iktidarımız ve Bartın AK Parti Milletvekili Sayın Yılmaz Tunç’un katkılarıyla eğitimden sağlığa, alt yapıdan enerjiye 15 milyon TL’den fazla yatırım almış, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne çevre köylerindeki nüfus potansiyelini de dahil ederek ilçe olma müracaatını yapmış, geleceğe emin adımlara ilerleyen bir beldedir.

Siyasi yaşamım boyunca Allah’ın mahkemesi olan Mahkeme-i Kübra’yı düşünerek hareket eden şahsımı yaptığınız asılsız şikâyetlerle, fani çıkar hesaplarınızla yıpratıp karalayamayacaksınız.”

ETİKETLER : Bartın Hasankadı Zeki Erdoğan
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi