“Yoruldum ama her zaman davamızın arkasındayım”

AK Parti Bartın Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, istifa kararının yorgun olmasından kaynaklı olduğunu söyledi. Kimseyle bir probleminin olmadığını vurgulayan Kurtkaya, çok önemli olduğunu belirttiği yerel seçimlerin çok ciddi çalışmayı gerektirdiğini, kendisinde bu enerjiyi göremediği için çekilmenin doğru olacağını değerlendirerek hareket ettiğini kaydetti.
Bu haber 2018-12-06 15:41:09 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Kurtkaya, “Çalışamazsak ihanet olur. Hiç olmazsa geri çekilelim, taze kanlar bizden daha iyi çalışır, hizmet eder diye düşündük. Davamızdan asla vazgeçmiş değiliz. Yine onun arkasındayız” dedi.

Kurtkaya, Kadın kolları Başkanlığı’ndan istifa kararının ardından ilk değerlendirmeyi Bartın Halk Gazetesi’ne yaptı. “Artık biraz yorulduğum için siyasette dinlenme kararı aldım” diyen Kurtkaya, şunları söyledi:

 

“Tepki istifası değil”

 

“Bunun herhangi bir şekilde tepki istifası olarak yorumlanmaması gerekiyor. Kimseyle bir problemimiz yok. Biliyorsunuz, önümüzde çok önemli bir seçim süreci var. Dinlenmemiz gerektiğini düşündük. Biraz kenara çekilelim dedik. Önümüzde ciddi bir şekilde koşturulması gereken bir süreç var.

 

 

“Teşkilata dinamizm kazandırmak için”

 

Yorulduğumuz için, kenarda duralım dedik. Gerçekten gücümüz yok şu an için. Teşkilatların yenilenmesi, taze kana kavuşması için de bir fırsat olur düşüncesiyle hareket ettik. İstifa kararımın teşkilat dinamizm kazandırmak amaçlı olduğu düşünülmeli.

 

“Çalışamazsak ihanet olur”

 

Eğer güç yoksa yürüyemeyeceksek o zaman davamıza ihanet etmiş oluruz. Çalışamazsak ihanet olur. Hiç olmazsa geri çekilelim, taze kanlar bizden daha iyi çalışır, hizmet eder diye düşündük. Davamızdan asla vazgeçmiş değiliz. Yine onun arkasındayız. Bizim davamızda makamların hiçbir önemi yok. Ben o koltukta oturmadan da yine ona hizmet ederim, edeceğim de zaten.

Kendimi tekrar etmeye başladığımı gördüm. İşte tam da bu noktada önümüzdeki çok önemli bulduğum seçimlere odaklanılması gerektiğini düşündüm. Bu noktada da eğer hedefimize çok fazla fayda sağlayamayacaksam çekilmemin doğru olacağını değerlendirdim. Tabiri caizse bakıma ihtiyacı olan bir araç gibi hissettiğim için kendimi, gerektiği kadar çalışamayarak ihanet edeceksem kenara çekileyim dedim. Kimse merak etmesin AK Parti Bartın Kadın Kolları kısa sürede toparlanır ve aynı şekilde, hatta üzerine koyarak devam eder çalışmalarına.

Ben çalışıyormuş gibi görünüp ortada fotoğraflar çektirerek de bu görevi sürdürebilirdim ama o zaman önce kendime, ardından da davama ve partime ihanet etmiş olmaz mıydım? Bu duruma düşmemek adına, aktif olamayacaksam davada, bu görevde işim yok dedim ve istifa ettim.

 

Genel Merkez kabul etmeyince sosyal medyadan paylaştım

 

Üstelik Genel Merkez de henüz kabul etmedi istifamı. Pazartesi günü gönderdim istifamı. Baktım olmuyor, Genel Merkez beni İl Başkanları toplantısına da çağırıyor, bari istifamı sosyal medyadan da yayayım da herkes görsün belki o zaman Genel Merkez kabul eder istifamı diye paylaşımda bulundum.

 

“Artık siyasetin ablalık kısmındayım”

 

Ben siyasette kadın yetiştiren bir kadın oldum. Benim siyasette egolarım asla olmadı. Tabi ki hedefsiz siyaset yapmadım ama ille de bir makam için siyaset in içinde asla olmadım. Ama doğru gitmediğini, verimli olamadığımı gördüğüm anda da bir şeyleri zorlamanın anlamı yok. Çekilmem gerektiğinde çekilmesini bilirim. Burası bir okul ben de burada siyaseti öğrendim. Dava önemli, biraz geri çekilmem lazım ki yeni vizyonlar, enerjisi yüksek arkadaşlar gelsin davamıza şevkle hizmet etsin. Ben artık bu saatten sonra siyasetin ablalığı, ağabeyliği kısmındayım. Siyaset hayatımızın her döneminde elbetteki olacak ama bu dönem kendimi biraz siyasetten soyutlamak istiyorum. Hayırlısı olur inşallah. Benden sonra göreve gelecek olan arkadaşlarımın bayrağı daha da yukarı taşıyacağına inanıyorum.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yasemin Dora Kurtkaya istifa
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım