“Şu an itibariyle Bartın’da ittifak sözkonusu değil”

A Haber’in Bartın gündemine bomba gibi düşen, “AK Parti’nin Bartın’da belediye başkan adayı göstermeyerek MHP’nin adayını destekleyeceği” yönündeki haberini değerlendiren AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Henüz bize bildirilen net bir şey yok ancak takdir edersiniz ki, bir ittifak sözkonusu ve bu süreçte her şey olabilir. Takdir Genel Başkanların ve parti kurmaylarının” dedi.
Bu haber 2018-12-06 10:39:23 eklenmiş ve 737 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

A Haber’in Bartın gündemine bomba gibi düşen, “AK Parti’nin Bartın’da belediye başkan adayı göstermeyerek MHP’nin adayını destekleyeceği” yönündeki haberini değerlendiren AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Şu an itibariyle Bartın’da ittifak sözkonusu değil” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kalaycı’ya, A Haber’den Fatih Atik’in hazırladığı ve AK Parti’nin, arasında Bartın’ın da bulunduğu bazı illerde belediye başkan adayı göstermeyerek Cumhur İttifakı’ndaki partneri MHP’nin adaylarını destekleyeceği yönündeki haberi nasıl değerlendirdiğini ve bu konuda AK Parti Genel Merkezi’nden kendilerine bir telkin ya da talimat gelip gelmediğini sorduk.

31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırlıkların devam ettiğine dikkat çeken Kalaycı, Genel Başkanlar ve kurmaylar düzeyinde süren ittifak görüşmelerinin ayrıntılarına şu an itibariyle tam olarak vakıf olmadıklarını söyledi. Kalaycı, “Ancak, yaptığım görüşmeler neticesinde şunu açıkça söyleyebilirim ki, şu an itibariyle Bartın için bir ittifak sözkonusu değil” diyerek Yusuf Ziya Aldatmaz'ın adaylık sürecinin devam ettiğine dikkat çekti.

Kalaycı, Cumhur ittifakı konusunda ve partisinin hangi illerde aday çıkartıp hangisinde çıkartmayacağına ilişkin açıklamaların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat yapıldığına ve bundan sonra da yapılmaya devam edileceğini söyledi.

 

Kurtkaya’nın istifası

 

Yasemin Dora Kurtkaya’nın partisinin Bartın İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifası ile ilgili görüşlerini sorduğumuzda ise Kalaycı, “Kendisi böyle bir karar almış ve açıkladı. Takdirle karşılıyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine partim ve teşkilatım adına teşekkür ederim” dedi.

ETİKETLER : Bartın AK Parti MHP A Haber Turhan Kalaycı Cemal Akın Yusuf Ziya Aldatmaz Yasemin Dora Kurtkaya AK Parti Kadın Kolları
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım