Özçelik: “Açık ara öndeyiz”

MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, 31 Mart’taki yerel seçimlere Bartın’da hazır olan tek partinin kendileri olduğunu belirtirken, “Partimiz yerel seçimlere açık ara önde başlıyor. Yerelde iktidar olma yarışına hazırız” dedi. Tüm parti teşkilatını seçimlerin sükûnet içerisinde geçmesi konusunda uyaran ve tahriklere kapılmamalarını isteyen Bartın Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Cemal Akın da şuanda anketlerin kendi lehlerine çok yüksek olduğunu ve anketlerden yüzde 60’lar gibi sonuçların elde edildiğini ifade ederken rehavete kapılmaması konusunda teşkilatları uyardı.
Bu haber 2018-12-01 13:52:42 eklenmiş ve 440 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

MHP İl Başkanlığı, Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği İl İstişare Toplantısıyla hem yenilenen teşkilatlarını hem de 31 Mart yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarını tanıttı. Partililerin yoğun katılım gösterdiği toplantıya MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik’in yanı sıra Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Kozcağız Belediye Başkan Adayı Savaş Buyurman, Hasankadı Belediye Başkan Adayı Şeref Emiroğlu, Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin, 24 Haziran seçimlerinde MHP’den 1. sıra Bartın Milletvekili Adayı olan Dr. Orhan Kırşanlı ile teşkilat mensupları katıldı.

 

“Seçime hazır tek partiyiz”

 MHP teşkilatının seçim çalışmalarına bundan 1 ay önce başladığına dikkat çeken Özçelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili teşkilatımız çalışmalarına başladı. Teşkilatımızdan belirli sebeplerden dolayı ayrılanlar var. Yine seçimlerden dolayı listelerimizi yeniledik. Aynı şekilde ilçe ve belde teşkilatımızda da tadilatlar yaptık ve teşkilatlarımızı yeniledik. Yerelde iktidar olma yarışına hazırız. Biz adaylarımızı belirleme sürecinde bir ay önce başlamıştık. MHP seçimden seçime değil, bir seçim bittiğinde hemen önündeki seçime hazır olan tek siyasi partidir. Şuanda da adaylarını açıklayan ve bu konuda açık ara önde giden bir siyasi iradeyiz. Bartın Belediyesi’nin belediye meclis üyesi adaylarını Bartın Belediye Başkanımız belli bir seviyeye getirdi. Onu da yakında sizlerle paylaşacağız. Kumluca Belediye Başkanımız İsmail Can’ın da kendi çalışmalarını belirli bir seviyeye getirdiğine inanıyoruz. O da kısa zaman içerisinde bunu neticelendirecektir. Hasankadı, Kurucaşile ve Kozcağız’da bir takım tespitler yaptık ve adaylarımızı belirledik. Bu arkadaşlarımız da kendi çalışmalarını yapıyoruz. En kısa zaman içerisinde bunları da alacağız. Diğer ilçe ve beldelerimizdeki çalışmalarımız da devam ediyor. Aynı şekilde İl Genel Meclisiyle ilgili çalışmalarımızda da çok yol kat ettik. Adaylarımızın çoğunu belirledik. Birkaç gün içerisinde de İl Genel Meclisi listelerimizi sonlandırıp kamuoyuyla paylaşacağız.

 

“Türkiye’de yükselen değeriz”

 

31 Mart 2019’daki seçim yarışına MHP Teşkilatı hazırdır. MHP herkesin izlediği ve gözlediği üzere Türkiye’de yükselen bir değerdir. Bazı bölgesel şartlardan kaynaklanan sıkıntılar olabilir. Bazı arkadaşlarımızın bu şartlardan dolayı enerjisi de düşük olabilir. Ama MHP’nin ‘Söz konusu vatanda gerisi teferruattır’ diyen bir sloganı ve anlayışı var. Bizler ‘Önce devlet, sonra millet, sonra da partim’ diyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Bunun için üzerimizde bu baskıyı yapanların hiçbir önemi yok. Yaklaşan seçimler dolayısıyla pırıl pırıl insanları adaylarımız olarak gösteriyoruz. Şuanda aday belirleme şansına sahip olamayan siyasi iradelerin yanında sandığa çok uzak olmamıza rağmen bu yarışın en önde gideniyiz. Tabi bu bizi rehavete sürüklememeli. Elbette Bartın merkezden başlayarak ilimizin en ücra noktasına kadar gösterdiğimiz adaylarımız halkımızdan teveccüh bulacak ve Allah’ın izniyle yerelde de iktidar olacağız. Bunun için siz dava arkadaşlarımıza çok iş düşüyor. Adaylarımızı yalnız bırakmayalım. Bu sloganların altında ezilmek istemiyorsak, ülkemizin içerisinde bulunduğu ihanet çemberinden ülkemize bir şeyler düşüyor diye düşünüyorsak arkadaşlarımızı yalnız bırakmayalım. Onları destekleyelim ve destekletelim.

 

Etkilenen değil, etkileyen camia

 

MHP, zor günler geçiriyor ve bir bedel ödüyor. Sürekli spekülatif hareketlere maruz kalıyoruz. Son zamanlarda Genel Merkezimizin izlediği politikaları anlamaktan uzak olan ve ‘Ben’ diyen insanlar yüzünden enerjimizden götürülüyor. Oysaki bu ülkenin geleceğini ve gerçeklerini MHP’nin düsturunda görürseniz hiç heyecana kapılmamıza gerek yok. Bizler etkilenen değil, etkileyen bir camia olmak zorundayız.

 

“Bartın’da da yükselen değeriz”

 

Yaklaşan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı için çok şeyler duyacaksınız. Diğer siyasi partilerin baskısı altında kalacaksınız. Ama şunu hiçbir zaman unutmayın, başımız, dik alnımız açık ve eyvallah verilecek bir hesabımız da yok. Genel Başkanımız devlet bekası için bir strateji izliyor. Bunun için de AK Parti’nin adaylarına İstanbul, Ankara ve İzmir’de destek vereceğimizi ifade ediyor. Onlar da bir takım yerlerde jest yapacağını söylediler. Bunu bilemiyoruz tabi. Ama biz onların jestlerinin hesabını hiçbir zaman yapmadık. Biz asla siyasetin pazarlık kısmında olmadık. Olmayı da düşünmüyoruz. Türkiye’nin her yerinde yükselen bir değer olan MHP, Bartın’da yükselen bir değerdir. Seçim sonuçlarında Allah’ın izniyle bunu görüp hissedeceğiz.”  

 

Akın: “Sıkıntılı sorunları çözdük”

 

Ercüment Özçelik’in ardından konuşan Başkan Akın ise Başkanlığı süresince yaptıklarını kısaç özetlerken geleceğe dair plan ve beklentileri hakkında da bilgiler verdi. “Biz aday olurken canımız çekti diye aday olmadık. Birkaç anket çalışmasından sonra teşkilatımız buna karar kıldı, bizler de halkımızın tekrar teveccüh göstereceği düşüncesiyle aday gösterildik. Allah nasip etti ve 10 yıldan beri belediye başkanlığımız devam ediyor” diyen Akın, bu süreçte belki 5 dönemde ancak bitirilebilecek Bartın’ın pek çok sıkıntılı sorununu çözdüklerini söyledi ve “Bundan sonra da tabi ki yapmamız gereken birçok iş daha var” dedi. Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

50 yıl sonrasının Bartın’ı için

 

“Bartın’ın büyümesi ve gelişmesiyle alakalı olarak kentimizin daha modern hale dönüşmesiyle ilgili yeni bir imar planı yapıldı. Biz yaptığımız her işi 50 yıllık yapıyoruz. ‘Bir dahaki seçimi alabilir miyiz?’ hesabıyla bir plan yapmadık. Avrupa Birliği’nden 50 trilyonluk hibe alıp kanalizasyon arıtmayı yaparken Bartın için yine 50 yıllık hesaplar peşinde olduk. Doğalgazı yaparken dedikodusu ve fitnesi bu çalışmanın peşinden gelirken biz bu çalışmayı yapmakta hiç yüksünmedik.  Çok şükür bugün sokağa çıktığında herkes rahat bir nefes alıyor. Su meselesini çözmekte bize nasip oldu. En az 20 yıl daha su meselemiz yok ama 50-60 yıl daha su sıkıntısı yaşamayacağımız projeyi de yaptık. DSİ ile birlikte Ulupınar su hattındaki bütün suları birleştirecek bir gölet projesini depolarıyla birlikte hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bizim anlayışımızda bu var.

 

“Bartın’ı geliştirmek zorundayız”

 

Biz bu 50 yıllık imar planını hazırlarken aynı zamanda baypaslarla çözülemeyecek olan Bartın’ın trafik meselesini de ele aldık.  Bu iş resim çizerek, internetten görseller indirerek hiç olmaz. Yeni imar planında İmar Komisyonumuzla, Belediye Meclis Üyelerimize ve belediye çalışanlarımızla birlikte Bartın Irmağı üzerine 4’ü yaya 8’i ise taşıt köprüsü olan toplam 12 tane köprü koyduk. Aynı zamanda insanların bu köprülere ulaşabileceği 20- 25 metrelik yolları da plana koyduk. ‘Seçim zamanı Cemal Akın ayağına sıktı. Niye plan yaptı? Seçimden sonra yapsaydı?’ dediler. Biz seçimden sonra yapınca farklı bir plan mı yapacaktık? Birilerine menfaat mı sağlayacaktık? Benim adım Cemal Akın ve bu da Milliyetçi Hareket Partisi. Biz buraya menfaat sağlamaya, menfaat edinmeye gelmedik. Bizler buraya milletimizi geliştirmeye, çocuklarımızı düşünerek memleketimizi geliştirmeye geldik. Bizler burnunun ucunu göremeyenler değiliz. Biz Bartın’ı geliştirmek zorundayız. Bartın’ı büyütüp, 250-300 bin nüfusa hazırlamak zorundayız. Bu planı yapmak bizim 7-8 yılımızı aldı. 21 kurum ve kuruluştan bize görüşler geldi. İmar Komisyonu’ndaki bütün arkadaşlarımız neredeyse 1 yıl çalışma yaptı. Bu iş öyle herkesin harcı değil. Öyle konuşmakla olmuyor.

 

Teşkilata sükûnet uyarısı

 

Bizler icraat makamındayız ve icraat yapmak zorundayız. Seçimi sükûnet içerisinde gerçekleştirmemiz lazım. Tahrik ederleri fitne fesat dolaşır bu oyunlara sakın gelmeyin aman. Devlet Bahçeli ‘Bu işlerde fitne fesat dolaşır. Siz fitne fesattın peşinden gitmeyin, fitne fesat sizin peşinizden gelsin.’ der. Sabredin. Birbirimize güvenelim ve inanalım. Makamlar gelip geçici. Sükûnet içerisinde, sakinlik içerisinde fitne, fesatta kapılmadan bizim devam etmemiz lazım. Biz kimseye ‘Adın ne, nerelisin, nereye oy verdin?’ diye sormadık. Bizim arkadaşlarımız da sormuyor. Bundan sonra seçilecek olan arkadaşlar da sormayacaktır.

 

“Anketlerde yüzde 60’lar’dayız”

 

Biz iyilikten, huzurdan yanayız. Kol kola girip çalışmamız gerekiyor. Sakın ha kimse ‘Seçimi aldık, alıyoruz, bitti’ hissine kapılmasın. Allah çalışana verir. Evet, anketler çok yüksek, yüzde 60’lar gibi rakamlar var. Ama durmayacağız, hep birlikte çalışacağız. Başaracağımıza ben inanıyorum. Ama önce çalışıp ondan sonra da başaracağız. Buralara bizler çalışarak geldik.”

Konuşmaların ardından yenilenen il, merkez ilçe ve kadın kolları teşkilatı da diğer teşkilat mensuplarına tanıtıldı.

ETİKETLER : bartin mhp seçim
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım