Masal gibi organizasyonların adresi: MASAL EVİ

Günümüzde artık herhangi bir özel gün için kendinizi yormanıza, organizasyonu nerede nasıl yapacağınızı planlayıp aksi giden işlere veryansın etmenize gerek olmadığını biliyor musunuz? Çünkü artık Bartın’da da bunu sizin için yapan, bazı organizasyon firmaları var. Bu işi olması gerektiği gibi yapıp, insanların mutluluklarına ortak olan firmalardan biri de Yalı Yaşam Merkezi’nde bulunan Masal Evi. Sizin yapmanız gereken tek şey nasıl bir organizasyon istediğini söyleyerek kenara çekilmek. Çünkü Masal Evi, hayalinizi gerçek yapan fikir ve kabiliyetleri ile size masal tadında organizasyonlar sunmak için var.
Bu haber 2018-11-28 10:20:27 eklenmiş ve 621 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Masal Evi demişken, sahibini tanıtmadan olmaz. Özlem Maden, 1988 Bartın doğumlu genç bir girişimci. Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Maden, kısa süren bir fikir jimnastiğinin ardından organizasyon firması kurmay planladığını belirtirken, zaten küçük yaşlardan itibaren var olan el becerilerine ve yaratıcığına güvenip İşletme mezunu olmasının da verdiği itici güç ile bu işe yönelmiş. “Başkasının yanında çalışıp ona kazandıracağıma, kendi yeteneklerimi kullanarak kendime kazandırırım” diyerek organizasyon işine soyunan Özlem Maden, İstanbul’da bu işi yapan kuzeninden de işin inceliklerine ilişkin tavsiyeler aldıktan sonra Masal Evi’ni açtığını ve bugünlere kadar geldiğini söyledi. Keyifli bir röportaj yaptığımız Özlem Maden, sorularımızı tüm samimiyetiyle cevapladı.

 

 

“Karar verdim mi arkama bakmam”

 

Masal Evi’ni ilk açtığınızda neler düşünmüştünüz? Tedirginlikleriniz var mıydı?

İlk açtığımda çok fazla tedirginliğim oldu. Çünkü ailemde ve akrabalarım arasında ticaretle uğraşan çok fazla kişi yoktu. Genelde çoğunlukla memur, öğretmen ve polis… Ailemde ticaret atılan ilk insan bendim. Babam özellikle ilk zamanlarda ‘yapamazsın’, ‘olmaz’, ‘kirayı nasıl ödeyeceksin’ gibi sorularla karşılaştım. Bunun yanında ilk açıldığında olumlu karşılayanlar ve olumlu eleştiriler yapanlar da oldu. Ben bir şeye karar verdikten sonra arkaya bakmam. Kararlı bir yapım var. Bu işin tutacağına çok inandım. Küçüklüğümden beri ‘Bir şeye inanıyorsan o olur’ mantığı ile hareket ederim. Şu anda mutluyum. Beklentilerim ve düşündüklerim boş çıkmadı. Şu anda Masal Evi olarak güzel bir konuma sahibiz. Elbette ticaret hayatı ileride neleri getirir bilemeyiz, ama biz güzel olsun diye çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

 

İnternetten görüp istiyorlar

 

Organizasyon şirketleri nasıl böyle ihtiyaç haline geldi sizce?

Bunun pek çok sebebi olabilir ama bence en büyük sebebi sosyal medya. Herkesin elinde telefon var. İnternet elimizin altında artık… Biri bir paylayım yapıyor, Türkiye’nin hatta dünyanın öbür ucundaki insanlar görebiliyor bunu. Ve doğal olarak isteyebiliyor. Televizyon da bir diğer tetikleyici unsur bu konuda. İnsanlar gördüklerini kendileri de yapmak istiyor. Bartın’da da böyle bir açık vardı. Biz 4 önce bu girmayı kurarak bu açığı kapatmaya yöneldik. Daha önceden bu işi evden yapmaya çalışanlar vardı ama bir dükkan açarak fiziki mekan ile müşteriye hitap eden ilk Masal Evi oldu.

 

Sünnet çocuğuna zırh!

 

Masal Evi organizasyon firması olarak, farklı bir konsept isteği ile karşılaştınız mı? Hatta aklınıza kalanlardan bir tanesini örnek olarak verebilir misiniz?

İlk açtığım zamanlarda, çocukları için özel bir kıyafet vardı. Şövalyelilerin giydiği bir zırhlı kıyafet vardı. Bir dizi varmış onlardan esinlenmişler, bizden de bu kıyafeti istediler. O dönemde bu kıyafeti araştırdık yapan firmalar vardı… Biz de yeni firma olduğumuz için ilk an tedirginlik yaşadık ‘acaba yapabilir miyiz?’ diye kararsız kaldık. Daha sonrasında ise kendimize güvendik ve yapabileceğimize inandık ve o kıyafetin tasarımını yaptık. Sonucunda da çok güzel bir şey ortaya çıktı.  İlginç olanlar arasında bir diğeri ise bir sünnet çocuğuna zırh giydirmemiz olmuştu. Tabi şu anda belki bir sürü yerde görebilirsiniz bu kıyafetleri ama 4 yıl öncesinde böyle tasarımlar yapmak ve bulmanız çok zordu.

 

 

Özel günlerin ve organizasyonların adresi

 

Masal Evi Organizasyon olarak hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

Biz ilk açtığımızda doğum günü organizasyonları yapıyorduk. Bunu devam ettiriyoruz. Sadece Butik doğum günü değil de bunun yanında doğum günü malzemeleri de temini de yapıyoruz. Doğum günü kutlaması yapmak isteyen bir kişi doğum günü pastasını, balonunu, süsleme eşyalarını, afişini pankartını her şeyini bizden temin edebiliyor. Bununla birlikte söz, nişan, kına, düğün, evlenme teklifi, sünnet ve açılış organizasyonları ile birlikte tüm özel günlerde hizmet veriyoruz. Ayrıca gelin el çiçeklerimizde mevcut. Gelinler geliyor burada kendileri seçerek el çiçeklerini birlikte hazırlıyoruz. Yine nikah şekerinde, araba süslemesine, davetiyeye varana kadar tüm düğün öncesi hazırlıklarında biz yardımcı olabiliyoruz. Gelin ve damatlarımız her şeyi bize bırakıyor, bizde onların o gününü güzelleştirmek ve özel kılmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bizim özellikle sloganımız da ‘Tüm özel günlerinizde yanınızdayız’.

Şimdilik büyük organizasyonlara girmiyoruz ama zaman içerisinde müşterilerimizden gelebilecek talepler doğrultusunda buna da değerlendirebiliriz.

 

 

Yalı Yaşam Merkezi’ndeki Masal Evi’nde bazı ürünlerin satışını da yapıyorsunuz. Bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Buradaki ofisimizde oyuncak satışımız var. Balonun her çeşidi var, uçan balon da olmak üzere… Doğum günü malzemesi, bebeklerin doğum odalarının kapı süsleri, hediyelik eşyalar, kişiye özel isimlikler yapıyoruz. Ayrıca kek standımızın yanında afişler de hazırlıyoruz.

 

Güleryüz ve tatlı dil tercih sebebi

 

Müşterileriniz sizi neden tercih ediyor?

Bizi tercih etmelerindeki en büyük sebep bence güler yüz ve tatlı dil… Çünkü burayı açarken babam bana ‘Hiçbir şey satamıyorsan güler yüzünü ve tatlı dilini satacaksın’ diye tavsiye etmişti. Ben de öyle yapıyorum. Masal Evi olarak müşterilerimizin bizi tercih etmelerinin en büyük nedeninin burada gördükleri güler yüz ve tatlı dil olduğunu düşünüyorum. Bunlar hizmet kalitesi ve sonrasındaki memnuniyet ile birleşince de zaman içerisinde vazgeçilmez oluyorsunuz. Ki zaten hedefimiz de bu. Fiyatlarımızın uygun olması da elbette başka bir tercih sebebi… Bartın’da organizasyon işi yapan ve bu iş üzerine dükkan açan ilk girişimci benim. Başkaları gibi evden yapıp çalışmıyoruz. Bu nedenle de müşterilerimiz Masal Evi’ni daha kurumsal buluyor ve bizi tercih ediyor diye düşünüyorum.

 

Yeni sezon sürpriz konseptlerle geliyor

 

Yeni sezonda gelin ve damatlara sürprizleriniz olacak mı? Farklı konseptler sunmayı düşünüyor musunuz?

Yeni sezon hazırlıklarımız var, tüm hızıyla devam ediyor. Bu sezon bizi tercih eden tüm müşterilerimiz farklı konseptlerle kendilerini farklı hissedecekler. Varolan konseptlerimiz devam ederken bunun yanına yeni konseptler ve sürprizler de olacak. Önemli olan kişilerin istekleri, onların talepleri doğrultusunda da çalışmalarımız da olacak.

 

 

Bölgeye yayılmak ve şubeleşmek hedefler arasında

 

Gelecekle ilgili planlamalarınız neler?

Masal Evi’nin şubelerini oluşturmayı düşünüyorum. Bartın olmaz üzere buna çevre illeri de katmak istiyorum. Benim bir diğer ayağım Karabük zaten. Bu işi Karabük’te de ilerletmeyi düşünüyoruz. Karabük, Zonguldak, Bolu ve Düzce hedeflerimiz arasında. Karabük’te yine bizimle çalışan bir arkadaşımız var onla orada çalışmalar yapıyoruz. Yine aklımda organizasyonla alakalı farklı ve değişik bir planım var oda sürpriz olsun…

 

 

Gelin bir çayımızı için

 

Masal Evi olarak, Bartın’da, Yalı Yaşam Merkezi’nin giriş katında hizmet veriyoruz. İlla alışveriş yapmak zorunda değiller. Gelsinler bir çayımızı, kahvemizi içsinler. Dükkanımızı görsünler, yapabileceklerimiz hakkında fikir sahibi olsunlar. Biz insanların isteklerini ve hayallerini karşılamak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tüm müşterilerimizi güler yüzle karşılayıp, tatlı bir şekilde uğurlamaya çalışıyoruz… İnsanların tüm özel anlarında, onları özel kılmak için çalışıyoruz.” 

ETİKETLER : Bartın Masal Evi Yalı Yaşam Merkezi Özlem Maden
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım