CHP ilk adayını Kurucaşile’den açıkladı

Kamuoyunda adayları merakla beklenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilk Belediye Başkan Adayı’nı Kurucaşile’den açıkladı. Kurucaşile doğumlu olan ve uzun yıllar Belediye’de görev yaptıktan sonra Mali Hizmetler Müdürü iken emekli olan Nergiz Kartal, CHP Kurucaşile Belediye Başkan adayı olurken ilk saha çalışmasını da CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu ile birlikte gerçekleştirdi.
Bu haber 2018-11-27 16:03:12 eklenmiş ve 901 kez görüntülenmiştir.


Kurucaşile doğumlu Nergiz Kartal, 24 yıllık deneyimli bir belediyeci. Son olarak Mali Hizmetler Müdürü iken emekliye ayrılan ve CHP Bartın İl Başkanlığı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yapan Kartal, Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Orman Mühendisi olan Nergiz Kartal, halen Bartın Üniversitesi Turizm İşletmeleri Bölümü’nde eğitimini sürdürüyor.

 

 

Bankoğlu: “Kartal’a güvenimiz tam”

 

Milletvekili Bankoğlu ile çiçeği burnunda Kurucaşile Belediye Başkanı Adayı Kartal, geçtiğimiz hafta sonunda Kurucaşile’de esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunarak ilk saha çalışmasını birlikte gerçekleştirdiler. Gün boyunca CHP İl ve İlçe Örgütleri ile esnafı dolaşan Milletvekili Bankoğlu ve Kartal, hemşehrilerinin istek ve sıkıntılarını dinlediler. Kapısı çalınmadık esnaf bırakmayan CHP’lilerin enerjisi ve kentin sorunlarına karşı gösterdikleri duyarlılık, ilçe sakinlerinden de büyük destek gördü.

Sonrasında gazetemize değerlendirmelerde bulunan Bankoğlu, Kartal’a güvenlerinin tam olduğunu belirtirken, iş ahlâkı bulunan, haksızlığa ve hukuksuzluğa geçit vermeyen bir adayla yola çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Özellikle bir kadın adayımız olduğu için iki kere mutluyum. Sağduyusu, belediyecilik deneyimi, Kurucaşile sevgisi ve Nergiz Hanım’ın bölgeye olan hâkimiyeti çok önemlidir. Bu belediye seçimleri, aslında kentimizin hayat memat meselesidir.

 

 

“Bartın, yandaşlara pazarlanıyor”

 

Meclis’te Bartın’ın sorunlarını tüm hemşehrilerimizin vekili olarak dile getiriyorum. Millet için hizmet diyorsanız, yanlışa göz yumamazsınız. Aksi takdirde milletin değil, başkasının sözcüsü olursunuz. Biz hem parlamentoda hem de yerel yönetimlerde şehrimizin ve insanımızın geleceği için, onların çıkarları için çalışan bir anlayışa sahibiz. Bartın, yer altı ve yer üstü tüm kaynaklarıyla yandaşlara pazarlanıyor. Doğayı ve çevreyi yok ederek hem sağlığımızı hem de maddi geleceğimizi elimizden almak üzere olan bir yapıyla savaşıyoruz. Kurucaşileliler, çocuklarının geleceğini ya Nergiz Kartal gibi temiz bir adaya teslim edecekler ya da HES’lere, termik santrallere, yok edilen ormanlara ve temiz su kaynaklarının tahribine göz yumanlara destek olacaklar. Hemşehrilerimizin aklın ve vicdanın sesini dinleyeceklerinden kuşkum yok.” 

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile CHP Aysu Bankoğlu Nergiz Kartal
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım