Kırsal Kalkınma Destekleri uygulama rehberleri yayımlanmaya başladı

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Yasin Önder, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Bireysel Sulama Makine Ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi 2022 Yılı Uygulama Rehberi’nin yayımlandığını bildirdi.
Bu haber 2022-01-15 11:22:10 eklenmiş ve 970 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Önder’in Müdürlüğü’nün sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaştığı bilgiye göre; Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi 2022 Yılı Uygulama Rehberi’nde yatırım konuları; “tarla içi damla sulama sistemi kurulması”, “tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması”, “tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması”, “tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması”, “Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması”, “tamburlu sulama sistemi kurulması” ve “güneş enerjili sulama sistemi kurulması” olarak sıralandı.

Sözkonusu konulardaki desteklerden yararlanmak isteyenlerin Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi’ne şahsen başvurmaları gerektiğini belirten Önder, son başvuru tarihinin ise 28 Şubat 2022 olduğunu anımsattı.

Önder, hibeye esas mal alım tutarının 1 milyon TL’yi geçemeyeceğini bildirirken bu tutarın KDV hariç yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilebildiğini kaydetti.

Sözkonusu destek ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin Bartın tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden ve 

0 378 2270223 / 160-161-162 nolu telefonlardan bilgi alabileceği bildirildi.

ETİKETLER : Bartın kırsal kalkınma Yasin Önder Tarım ve Orman İl Müdürlüğü
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›