Aldatmaz’ı Erdoğan açıkladı

AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz’ın Bartın Belediye Başkan adaylığı, bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında açıklandı.
Bu haber 2018-11-24 16:38:17 eklenmiş ve 1910 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

AK Parti, 14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayının tanıtımı amacıyla Cumartesi günü, İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi’nde bir toplantı düzenledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıya ilimizi temsilen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve Gençlik Kolları Başkanı Onur Özkaya da katıldı.

 

Erdoğan, Bahçeli’ye teşekkür etti

 

Toplantıda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine Cumhur İttifakı’na bağlılığını ifade etmesinden dolayı MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederek başladı ve özetle şunları söyledi:

 

 

“Biz de Cumhur İttifakı'na bağlılığımızı buradan tekrar beyan ediyoruz. Sayın Bahçeli'ye, İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayarak AK Parti'yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 31 Mart seçimlerinin gerçekten Cumhur İttifakı karşısında yer alan Bahçeli'nin ifadesi ile zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum. Zira, bu malum ittifakın içinde vatanseverliğe karşı ne ararsanız var. Terör örgütünün içinde olduğu böyle bir ittifaktan milli ittifak çıkar mı? Vatanseverlik çıkar mı? Bugün bazı medya yayınlarında da gördüğümüz gibi, çocukları dağlara kaçırıp onlara neler uygulandığını görüyoruz. Böyle bir ittifakı 31 Mart'ta benim milletim o teröristleri nasıl çukurlara gömdüyse şimdi de sandığa gömecektir. 31 Mart gecesi bizler için çok anlamlı olacak, çok farklı olacak. Gençlerimize emanet ettiğimiz 2053 ve 2071 vizyonlarımız aynı zamanda Cumhur İttifakı'nın menzilinin ifadesidir. Buradan bir kez daha Sayın Bahçeli'ye ve MHP'ye gönül vermiş kardeşlerimize destek için teşekkürlerimi ifade ediyorum.

 

Seçim manifestomuzu önümüzdeki ay açıklanacak

 

Seçim manifestomuzu önümüzdeki ay, adayların tamamını ilan ettikten sonra milletimizin takdirine sunacağız. 2004 yılında yerel kalkınma başlıyor demiştik. AK Parti her alanda şehirlerimizde büyük bir kalkınma hamlesi başlatmıştı. 2009 seçimlerine marka şehirler sloganı ile girdik. Türkiye 2014 seçimlerine farklı bir atmosferde girdi. AK Parti olarak bu seçimlere daima millet, daima hizmet sloganı ile girdik ve belediyelerin yüzde 59'una denk gelen 800 belediye başkanlığı kazandık. Böylece en büyük başarımızı da 2014'te elde etmiş olduk. Seçim sloganımız belli ama bunu seçim manifestomuz ile açıklayacağız. Bize sempati ile bakmayan herkese de yaptıklarımızı, hedeflerimiz anlatacak, sonunda onların da gönüllerini kazanacağız. AK Parti'nin her seçimde oy hedefi mümkünse yüzde 100’ün desteğini almaktır.

 

 

“Belediye başkanı halka tepeden bakamaz”

 

Biz oy oranımız düştüğünde iktidarımız tehlikeye girdiği için değil, milletimizin gönlünde irtifa kaybettiğimiz için üzülüyoruz. Bir belediye başkanı halkına tepeden bakamaz. Tevazu ehlidir, samimiyet ehlidir. Önce millet der, önce memleket der. 31 Mart 2019'da milletimizin gönlündeki yerini daha da güçlendirecek daha da yükseğe çıkartacağız.” 

 

Cumhurbaşkanı ile fotoğraf

 

Konuşmasının ardından 40 ildeki belediye başkan adaylarını alfabetik sıraya göre açıklayıp sahneye çağıran Erdoğan, Bartın Belediye Başkan Adayı’nın da Yusuf Ziya Aldatmaz olduğunu söyledi. Aldatmaz ile birlikte Tunç ve Kalaycı’yı da sahneye gelerek Erdoğan ile birlikte fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aldatmaz’a başarılar diledi.

 

 

Kalaycı: “Bartın, AK Parti Belediyeciliği ile tanışacak”

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da, Cumhurbaşkanı’nın Erdoğan’ın adaylık açıklamasından sonra yaptığı değerlendirmede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda partimizin belediye başkan adaylarını açıkladı. İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda 31 Mart yerel seçimlerinde gösterilecek belediye başkan adaylarımız tanıtıldı. Bartın Belediye Başkan Adayımız Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz oldu. Önümüzdeki yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bartın Belediye Başkan Adayımız Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz’a başarılar diliyorum. Bartın’ımızın 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Belediyecilikle tanışacağına canı gönülden inanıyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın İstanbul AK Parti Recep Tayyip Erdoğan MHP Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı Yusuf Ziya Aldatmaz
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi